Rakvere Tööriistamarket

ŠOKK! | Tööriistamarket kukutas veerandfinaalis põhiturniiri võitja BGM Ehituse!

Esiliiga hooaeg sai sel nädalavahetusel ootamatu pöörde – põhiturniiri kindel valitseja BGM Ehitus jäi veerandfinaali mõlemas mängus alla kaheksandana üle noatera play-off’i pääsenud Rakvere Tööriistamarketile!

1 mäng: Rakvere Tööriistamarket – BGM Ehitus 77:71
Külalised tegid vägeva alguse, asudes kolme minutiga 10:0 juhtima ning kasvatades kuuendaks minutiks vahe 17:5-le. Esimesest ehmatusest üle saanud võõrustajad lõpetasid avaperioodi aga 8:0 spurdiga ning vähendasid kaotusseisu kolmele punktile (18:15). BGM Ehitus kontrollis asjade käiku kuni teise veerandaja keskpaigani, mil tabloo näitas nende eduseisuks 26:21. Siis võttis Tööriistamarket järele ning viigistas poolajaks seisu 33:33-le.

Teise poolaja alguses viskas BGM Ehitus kolme minutiga koguni 15 punkti ning haaras taas turvalisema eduseisu (48:41). Kätte võidetud vahet suudeti hoida veerandaja lõpuni – otsustavale perioodile mindi vastu seisul 55:49. Veel viis minutit enne kohtumise lõppu oli kõik endiselt Väike-Maarja meeskonna kontrolli all, seis tablool nende kasuks 65:61. Kristofer Veismanni viis järjestikkust punkti viisid aga Tööriistamarketi üle pika aja juhtima (66:65) ja kohtumise lõpp möödus punkt-punkti heitluses. Viimastel minutitel õnnestus kodumeeskonnal kahe minuti jooksul visata seitse vastuseta punkti ning 77:71 üllatusvõiduga pühapäevaseks kordusmänguks kuuepunktiline edu haarata.

Suured teened Tööriistmarketi võidus olid Kristofer Veismannil, kes viskas 34 punkti. Sten Küüsmaa toetas teda 20 punktiga. BGM Ehituse ridades vastasid Sander Klaan 23 ning Olev Soolep 22 punktiga. Tagasihoidlikuks jäi Väike-Maarja meeskonna tavapärase liidri Taimo Tiimuse panus, kes suutis enne viie veaga pingile maandumist visata 7 punkti.

Sander Klaan
Sander Klaan kerkis mõlemas mängus BGM Ehituse parimaks (foto: Ain Liiva)

2 mäng: BGM Ehitus – Rakvere Tööriistamarket 62:69
Eelmise päeva võidust innustust saanud Tööriistamarket alustas korduskohtumist enesekindlalt ja isukalt, haarates kohe ohjad. Esimese veerandaja eelviimasel minutil juhiti juba 24:15, kuid BGM Ehitus suutis teiseks perioodiks siiski vahe viiele punktile vähendada (24:19). Teine veerandaeg kulges tasavägiselt ning võimalus initsiatiiv haarata oli mõlemal poolel. Poolajapausile mindi Rakvere meeskonna 39:36 eduseisul.

Kolmandal veerandajal tabas kaks kaugviset järjest Kristofer Veismann ning vedas külalised ette juba 49:40. Veel kolm minutit enne veerandaja lõppu oli vahe 55:47, siis naelutas BGM Ehitus aga korvikaane kinni ning Sander Klaani kahe kaugviske toel tehti 10:0 spurt, mille tulemusel viimaseks perioodiks 57:55 juhtima pääseti. Kahe mängu kokkuvõttes oli neljandale veerandajale minnes Tööriistamarketi edumaa seega vaid neli punkti.

Otsustaval veerandajal juhtis BGM Ehitus parimal hetkel kolme punktiga (61:58) kuid rohkemaks neil püssirohtu ei jagunudki. Sarnaselt esimesele mängule kuulus ka täna mängu lõpp Tööriistamarketile – kaks minutit enne kohtumise lõppu oldi veel 60:62 kaotusseisus, seejärel visati aga üheksa vastuseta punkti (sh vv 8/7) ning tõestati, et põhiturniiri lõpus ja ka päev varem saadud võit polnud juhuslikud.

Taas oli pidurdamatus hoos Kristofer Veismann, kes viskas 32 punkti (sh vv 14/10). BGM Ehituse resultatiivseimaks kerkis taas Sander Klaan 24 punktiga, Taimo Tiimus lisas 18 punkti.

Kahe mängu kokkuvõttes pääses Tööriistamarket nelja parema hulka seega 13-punktilise paremusega. Poolfinaalis minnakse tõenäoliselt vastamisi SK Vinni Tammedega, kes veerandfinaali avamängus alistas võõrsil JaKon Ehitus/Tapa koguni 90:68.

Lääne-Virumaa Kossuliiga finaalpäev toimub laupäeval, 27. aprillil Rakvere Spordikeskuses.