Anton Tõštšuk

Vinni Tammed alistas kodusaalis JaKon Ehitus/Tapa

Vinni Tammed tegi hooajale korraliku sissejuhatuse, kui kodusaalis alistati mullu meistriliigas pallinud ja nüüd aste madalamal jätkav JaKon Ehitus/Tapa 75:66.

Esimene veerandaeg algas Tapa (endine Tamsalu) dikteerimisel, kuid peagi mäng võrdsustus. Veerandaja viimase kahe minutiga tegid külalised 8:2 spurdi ning võitsid esimese perioodi 18:14. Teisel veerandajal hoidis Jakon Ehitus ohje enda käes, kuid Vinnil õnnestus 21:25 kaotusseisus visata 8 vastuseta punkti ning omakorda ette pääseda. Pikemale puhkepausile mindi 29:29 viigiseisul.

Teisel poolajal jätkus punkt-punkti heitlus. Veel kolm ja pool minutit enne kolmanda veerandaja lõppu juhtis Tapa 47:46, kuid siis läks kodumeeskond oma teed, juhtides enne viimast veerandaega 57:49. Suurema osa viimasest perioodist juhtis Vinni kahekohalise punktiskooriga, kuid Tapa ei andnud alla ning jõudis kaks minutit enne kohtumise lõppu vaid viie punkti kaugusele (67:62). Rohkemaks külalistel sel korral siiski rammu ei olnud ning Vinni meeskond kirjutas tabelisse hinnalise 75:66 võidu.

Vinni Tammedel tegid skoori kõik väljakul käinud mehed. Enim punkte viskasid Anton Tõštšuk ja Karl-Gustav Kello, kes tõid vastavavalt 22 ja 20 punkti. JaKon Ehituse resultatiivseimaks kerkis 12 punktiga Arlen Liivak.