VEERANDFINAAL: Sõmeru – SK Vinni Tammed

Esiliiga teises veerandfinaalis lähevad vastamisi põhiturniiri kolmas meeskond Sõmeru ja kuuenda koha omanik SK Vinni Tammed. Seeria avalahing peetakse pühapäeval kell 17:15 Vinni Spordihoones.

Sõmeru korvpall
Sõmeru meeskond on veerandfinaalis soosik (foto: Ain Liiva)

Põhiturniiri kaks esimest meeskonda (Ekonet Eesti ja Ilves Transport) pääsesid otse poolfinaali, 3.-6. koha meeskonnad selgitavad nelja parema hulka pääsejad veerandfinaalis. Edasi pääseb parem meeskond kahe mängu kokkuvõttes.

Eelmise hooaja pronksimeeskond Sõmeru on sel hooajal näidanud stabiilset minekut ning oli põhiturniiri lõpu eel kinni ka liidrikohas, kuid läheb 12 võidu ja 4 kaotusega kohamängudele siiski vastu kolmandana. Vinni Tammed võitlesid viimase play-off koha nimel Rakvere Tööriistamarketiga ning suutsid viimase vooru võiduga vastast kokkuvõttes edestada, kuigi mõlema meeskonna saldoks kujunes 6 võitu ja 10 kaotust.

Andri Metsaru
Sõmeru meeskonna liider on Andri Metsaru (foto: Ain Liiva)

Sõmeru meeskonna tugevus peitud nende hirmuäratavas tagaliinis, kust leiame sellised nimed nagu Andri Metsaru, Argo Höövelson, Tarvo Seljamäe ja Kristjan Kruusimaa. Sel hooajal on meeskonna üheks liidriks kerkinud aga ääremängija Asko Meiner ning “omad jutud” teeb alati ära Madis Kerge. Arvestatav tegija on Mikk Põdersalu ning hästi on meeskonda sulandunud ka Marek Vinni, kes esimest aastat koosseisu kuulub.

SK Vinni Tammede koosseis Sõmeruga võrreldes nii esinduslik ei ole, kuid sarnaselt vastasega on ka siin suurim oht just tagaliinis. Meeskonna skoori eest on sel hooajal väga palju hoolt kandnud noormängijad Erik Kaasik ja Karl-Gustav Kello, kes saavad vanuse poolest mängida mõlemas liigas ning kõrgemas seltskonnas RSK Tarvas I meeskonna särki kannavad. Olulist rolli mängib tagamängijate liinis veel Ragnar Heek ning hooaja teises pooles meeskonnale appi tulnud kogenud Anton Tõštšuk. Korvialuses tsoonis müttavad Vitali Tšakirov, Armin Ikla ja Elvis Efert. Oma roll on meeskonnas ka terava viskekäega Ragnar Leppikusel ning Rivo Reimkelil.

Erik Kaasik
Vinni meeskonna suurim skooritegija on Erik Kaasik (foto: Ain Liiva)

Selle paari soosik on kahtlemata Sõmeru meeskond, kes pani põhiturniiri mõlemas mängus oma paremuse maksma – kodusaalis võideti 86:77 ning võõrsil veelgi kindlamalt 84:63.

Veerandfinaalis toimub esimene kohtumine madalama asetusega meeskonna kodusaalis, edasi pääseb parem meeskond kahe mängu kokkuvõttes. Korduskohtumine toimub laupäeval, 7. aprillil kell 15:00 Sõmeru Põhikooli võimlas. Selle paari võitja läheb poolfinaalis vastamisi põhiturniiri teise koha meeskonnaga, kelleks on Ilves Transport.

Eesti Ööjooks Kossuliiga finaalpäev toimub laupäeval 5. mail Rakvere Spordikeskuses.