SK KNT asus veerandfinaali juhtima

Esiliiga esimeses veerandfinaalis domineeris SK KNT kodusaalis Simuna Ivaxi vastu tervet mängu ning sai tänu 77:69 võidule kordusmänguks 8-punktilise edumaa.

SK KNT
Kalev Sädeme juhtis SK KNT võidule (foto: Ain Liiva)

Kodumeeskond asus kiiresti 9:2 juhtima ning kasvatas seitsmendaks minutiks eduseisu juba 23:8. Ivaxil õnnestus esimese veerandaja lõpuks kaotusseisu vähendada, teisele perioodile mindi vastu seisul 25:16.

Kundalastel õnnestus teisel veerandajal eduseis uuesti 13-punktiliseks kasvatada, kuid poolaja lõpuks tuli Simuna järele (41:37).

Jõuvahekord oli paigas ka teisel poolajal. Kolmandal veerandajal püsis vahe 4-9 punkti vahel, viimasele veerandajale läksid meeskonnad kodumeeskonna 61:52 eduseisul.

Viis minutit enne kohtumise lõppu pääses SK KNT ette juba 72:57 ning tundus, et veerandfinaalseeria saatus on otsustatud. Ivaxil õnnestus aga viimastel minutitel vahet vähendada ja 8-punktiline kaotus jätab neile kodusaalis toimuvaks kordusmänguks võimaluse.

Võitjate parimad olid 16 punktiga Roger Kaldaru ja Toomas Hain, Ivaxi tulemuslikum oli Eerik Sillamaa 24 punktiga, Tanel Laumets lisas 15 punkti.

Korduskohtumine toimub laupäeval, 7. aprillil kell 15:00 Simunas. Selle veerandfinaali võitja läheb poolfinaalis vastamisi põhiturniiri võitjaga, kelleks on Ekonet Eesti.

Eesti Ööjooks Kossuliiga finaalpäev toimub laupäeval 5. mail Rakvere Spordikeskuses.