VEERANDFINAAL: Väike-Maarja Päästekool – Simuna SK

Meistriliiga veerandfinaalide avalöögi teevad põhiturniiri neljas meeskond Väike-Maarja Päästekool ning viienda koha omanik Simuna Spordiklubi. Seeria esimene mäng toimub pühapäeval kell 15:00 Simunas.

Mikko Virkala
Mikko Virkala Päästekooli vägesid juhatamas (foto: Ain Liiva)

Põhiturniiri kaks esimest meeskonda (RLV Massive ja RSK Tarvas I) pääsesid otse poolfinaali, 3.-6. koha meeskonnad selgitavad nelja parema hulka pääsejad veerandfinaalis. Edasi pääseb parem meeskond kahe mängu kokkuvõttes.

Päästekooli näol on paberil tegemist väga võimsa meeskonnaga, kuid senise hooaja mängudes pole täies koosseisus peetud sisuliselt ühtegi kohtumist. Põhihooajal kandsid peamist mänguraskust korvi all müttav Ekke Lõhmus, äärel Taavi Veevo ning tagaliinis Sander Klaan, Rauno Tikko, Taavi Leinart ja Karel Kutser, hooaja teises pooles liitus meeskonnaga Taago Pikas ja Erik Raud.

Taavi Veevo on üks Päästekooli liidreid (foto: Ain Liiva)

Sel hooajal pole üheski mängus platsil käinud mullune liider Markus Laanemets, kes oli pikal vigastuspausil, kuid on play-off mängudeks tagasi väljakul. Lisaks leiame koosseisust veel Georg Tambre, Veiko Simmi, Lauri Nurgamaa ja Kiur Thomas Vehmaneni. Viimati nimetatud pole aga meeskonnaga koos kordagi mänginud ning see ongi Päästekooli suurim miinus – tegemist ei ole pikalt kokku mänginud meeskonnaga.

Simuna meeskonda tabas hooaja keskel valus kaotus, kui vigastus lõpetas nende skooriliidri Kaspar Põldmaa hooaja. Meeskond sellest end siiski häirida ei lasknud – Põldmaa juhendas meeskonna treeneripingilt väärt võitudeni. Erinevalt Väike-Maarja meeskonnast on Simuna suurimaks trumbiks pikalt koos mänginud koosseis, kes tunneb üksteist läbi ja lõhki.

Tagaliinis hoiavad ohje kogenud Alo Põldmaa ja noor Erkki Sillamaa, kindlad tegijad on Karlis Karm ja Sigmar Kadastik, korvialuses tsoonis askeldab Kristjan Hiire. Korralik vahetus on pingilt võtta Virmo Tammemägi näol, omad minutid saab kätte ka Tõnis Klaasmägi ning hooaja teises pooles Rakke meeskonnast üle tulnud Veiko Kabral. Väga palju annab meeskonnale juurde Ainar Villers, kes seni küll vaid episoodiliselt kaasa löönud on.

Alo Põldmaa
Simuna meeskonna rünnakuid veab Alo Põldmaa (foto: Ain Liiva)

Möödunud hooajal pika vaheaja järel medalita jäänud Päästekooli põhiturniir kulges üle kivide ja kändude. Tavapäraselt põhiturniiri järel otsepääsu nelja parema hulka taganud meeskond kogus sel aastal 7 võitu ja 7 kaotust, mis andis tabelis alles neljanda koha. Veerandfinaali vastane Simuna kogus vaid võidu vähem, kuid jäi põhiturniiril omavahelistes mängudes peale 2:0 – võõrsil pandi paremus maksma tulemusega 83:74 (Alo Põldmaa 33 – Taavi Leinart 25) ning kodusaalis lisaaja järel 87:84 (Erkki Sillamaa 24, Sigmar Kadastik 21 – Taavi Leinart 26, Rauno Tikko 20).

Kuigi Päästekool mõlemad omavahelised mängud kaotas, on nemad siiski selle veerandfinaali soosikud. Kõik sõltub aga sellest, milline koosseis kohamängudeks kohale saadakse ning kuidas paljud teineteise jaoks võõrad mängijad ühtse meeskonnana hakkama saavad. Just seetõttu on omad võimalused olemas ka Simuna meeskonnal.

Veerandfinaalis toimub esimene kohtumine madalama asetusega meeskonna kodusaalis, edasi pääseb parem meeskond kahe mängu kokkuvõttes. Korduskohtumine toimub juba teisipäeval, 3. aprillil kell 19:15 Väike-Maarjas. Selle paari võitja läheb poolfinaalis vastamisi põhiturniiri võitjaga, kelleks on RLV Massive.

Eesti Ööjooks Kossuliiga finaalpäev toimub laupäeval 5. mail Rakvere Spordikeskuses.