Päästekool edenes poolfinaali

Meistriliigas pääses kindlalt nelja parema hulka Väike-Maarja Päästekool, kes alistas kahe mängu kokkuvõttes Simuna Spordiklubi 65-punktilise ülekaaluga.

Veiko Simm
Veiko Simm viskas kordusmängus Simuna vastu 16 punkti (foto: Ain Liiva)

Avamäng lõppes teatavasti Päästekooli suure 109:58 ülekaaluga, ka pingevabalt kulgenud korduskohtumises jäi peale Väike-Maarja meeskond, sel korral 100:86.

Tasavägist mängu jagus esimese veerandaja seitsmenda minutini, mil Simuna juhtis 19:16. Sealt alates läks kodumeeskond oma teed, võites esimese veerandaja 26:19 ja poolaja 49:41.

Kuigi Simuna vähendas kolmandal veerandajal mitmel korral vahe viiele punktile, suutis Päästekool viimaseks veerandajaks tabloole tuua 78:64 edu. Kohtumise lõpu eel oli vahe juba ka 20-punktiline, lõpuvile kõlades särasid tablool kodumeeskonna 100:86 võidunumbrid.

Päästekooli poolel tegid enim skoori Veiko Simm 16, Taago Pikas 15 ja Markus Laanemets 14 punktiga. Simuna resultatiivseimaks kerkis 19 punkti visanud Erkki Sillamaa. Positiivne on see, et Simuna meeskonna ridades kogus 9 punkti alles 12-aastane Kaarel-Gustav Põldmaa ja 3 punkti 13-aastane Henry Hiire.

Poolfinaalis tuleb Väike-Maarja Päästekooli vastaseks põhiturniiri võitja RLV Massive.

Eesti Ööjooks Kossuliiga finaalpäev toimub laupäeval 5. mail Rakvere Spordikeskuses.