Mikko Virkala

Väike-Maarja Päästekool kodusaalis Lüganusele armu ei andnud

Meistriliiga üks liidritest Väike-Maarja Päästekool kodusaalis Lüganuse vastu külalislahkust üles ei näidanud ning võttis kindla 96:79 võidu.

Kodumeeskond pani täiskäigu sisse kohe esimesest minutitest, juhtides kahe minuti järel 10:0. Esimese veerandaja lõpuks kasvatati vahe juba 27:10-le ning poolajaks juhiti 54:30.

Hoogu ei võetud maha ka teise poolaja alguses, mil vahe kasvas juba 30-punktiliseks (69:39). Viimasele veerandajale mindi vastu seisul 75:47 ning kohtumise lõpp oli pelgalt vormistamise küsimus.

8 kaugviset tabanud Kristo Saage oli harjumuspäraselt Väike-Maarja Päästekooli resultatiivseim – sel korral temalt 29 punkti. Veel neli Päästekooli mängijat jõudis kahekohalise punktiskoorini. Lüganuse skoori eest hoolitses enim 21 punkti visanud Henry Tammann, Erik Raud lisas 17 punkti.

Väike-Maarja Päästekoolil on kirjas 6 võitu ja 2 kaotust, millega jagatakse 1JVBr meeskonnaga liidrikohta. Lüganuse on kogunud vastupidise saldo 2 võitu ja 6 kaotust, mis annab turniiritabelis 5. koha.