Ander Talu

Liidrite heitluses alistas 1JVBr võõrsil Kadrina Karud

Meistriliigas pakkusid tõelise põnevusetenduse Kadrina Karud ja 1JVBr. Tugeva teise poolaja toel suutis oma võiduseeriat pikendada 1JVBr, olles võõrsil vastasest üle 93:87.

Mäng algas tasavägiselt ning juhtiv pool vahetus pidevalt. Veerandaja teises pooles sai kerge initsiatiivi kodumeeskond, kes mitmel korral kuue punkti juhtima pääses. Viimasel minutil suutsid ajateenijad siiski lähemalt jõuda ning teist perioodi alustati seisul 25:22. Teise veerandaja esimese kuue minutiga suutsid Karud visata vaid neli punkti ning 1JVBr pääses 33:29 juhtima. Allan Ehte 9 järjestikkuse punkti toel õnnestus Kadrina meeskonnal poolaja lõpu eel taas kuue punktiga (47:41) ette pääseda, kuid külaliste kahe tabamuse järel mindi puhkama seisul 47:46.

Põnevuse tähe all kulges ka teine poolaeg. Kolmanda veerandaja keskpaigas säras tablool 59:59 viik, seejärel õnnestus külalistel aga teha 12:2 vahespurt, mis nad 71:61 juhtima viis. Kätte võidetud edu hoiti veerandaja lõpuni – viimasele puhkepausile mindi seisul 77:68. Kodumeeskond ei olnud siiski löödud ja võttis järele, mitmel korral jõuti vaid punkti kaugusele. Kaks minutit enne mängu lõppu näitas tabloo kodumeeskonna poolt vaadatuna 87:88, kuid rohkem Karud korvini ei jõudnud ning lõpuvile tähistas 1JVBr rasket 93:87 võitu.

Võitjate ridades oli pidurdamatus hoos Ander Talu, kes viskas 39 punkti. Kadrina Karude parimaks kerkis 28 punktiga Allan Ehte.

Kahe kaotuse kõrvale kuuenda võidu teeninud 1JVBr jagab turniiritabelis Väike-Maarja Päästekooliga esikohta, 5 võitu ja 3 kaotust teeninud Kadrina Karud on kohe liidrite kannul.