Andres Sõber

Tugev teine poolaeg viis Karud võidule RLV Massive üle

Meistriliigas suurendas võiduarvet Kadrina Karud, kes võitis võõrsil 87:76 RLV Massive meeskonna ning jätkab heitlust põhiturniiri kahe parema hulka jõudmise nimel, mis tagaks otsepääsu poolfinaali ja finaalpäevale.

Karud alustasid isukalt – kolme minuti järel juhiti 9:2 ning avaperiood võideti 21:16. Teise veerandaja viie minutiga tegid külalised 13:2 spurdi, mille järel juhiti juba 34:18. Poolaja lõpus vastas kodumeeskond sellele aga omapoolse õnnestumiste jadaga, mille tulemusel poolajaks vahe vaid neljale punktile (40:36) vähenes.

Kolmanda veerandaja esimene pool möödus punkt-punkti heitluses – neljaminutilise mängu järel oli seis 45:43 Karude kasuks. Sellele järgnenud kolme minutiga viskas külalismeeskond aga 11 vastuseta punkti ning pääses taas ohutumasse kaugusesse (56:43). Sellest kodumeeskond enam ei toibunudki – parimal hetkel suudeti kaotusseis vähendada üheksale punktile, kuid Karud võtsid lõpuks siiski kindlalt oma.

Lääne-Virumaa Kossuliiga debüüdi teinud tumedanahaline võõrleegionär Gregory Clay Foster kerkis 30 punktiga Karude parimaks, Allan Ehte lisas 19 punkti. RLV Massive poolel kerkis üleplatsimeheks Roman Konontšuk, kes viskas 34 punkti. Mihkel Mager panustas 18 punkti.

Nelja kaotuse kõrvale seitsmenda võidu teeninud Karud tõusid teisele kohale, kuid 1JVBr meeskonnal on kahe vähem peetud mängu juures sama võitude arv. Võit enam on kirjas Väike-Maarja Päästekoolil. Need kolm meeskonda võitlevad põhiturniiri kahe parema koha nimel, mis tagab otsepääsu poolfinaali ja finaalpäevale.

RLV Massive saldo on 4 võitu ja 6 kaotust, millega jagatakse 4.-5. kohta RSK Tarvas meeskonnaga. Suure tõenäosusega lähevad need kaks meeskonda omavahel vastamisi ka veerandfinaalis.

Lääne-Virumaa Kossuliiga finaalpäev toimub laupäeval 27. aprillil Rakvere Spordikeskuses.