BGM Ehitus

BGM Ehitus kindlustas esiliiga põhiturniiri võidu

Esiliiga liider BGM Ehitus kindlustas kolm vooru enne põhiturniiri lõppu esikoha ja play-off’iks parima asetuse, kui Väike-Maarja meeskondade heitluses alistati tugeva lõpu toel Ilves Transport 75:55.

Esimese veerandaja alguses näis tulevat põnev heitlus, kuid veerandaja keskel suutis BGM Ehitus siiski minispurdi tulemusel 18:8 juhtima pääseda. Veerandaja lõpus suutis Ilves Transport vahe siiski väiksemaks mängida – seisul 18:13 mindi esimest korda puhkama. Teine veerandaeg kulges BGM Ehituse kontrolli all, kes poolajaks vahe 14-punktiliseks kasvatas (38:24).

Teine poolaeg jõuvahekorda muutusi ei toonud. Parimal hetkel juhtis BGM Ehitus 19 punktiga, kuid Ilves Transport suutis viimaseks veerandajaks vahe seitsmele punktile (52:45) vähendada. Neljanda veerandaja algul tegi BGM Ehitus aga viie minutiga 12:2 spurdi ning otsustas mängu saatuse. Lõpuvile kõlades säras tablool juba 20-punktiline vahe – 75:55.

Võitjate skoori eest hoolitsesid enim kaks mängijat – Taimo Tiimus ja Tanel Laumets viskasid vastavalt 23 ja 20 punkti. Kaotajate resultatiivsemaks kerkis Ants Rouhijainen 17 punktiga.

BGM Ehitusel kolm vooru enne põhiturniiri lõppu kirjas 15 võitu ja 2 kaotust. Kuna lähimatel jälitajatel on juba 4 võitu vähem, kindlustati võiduga omale põhiturniiri esikoht. Ilves Transport jagab 11 võidu ja 6 kaotusega 2.-3. kohta Sõmeru meeskonnaga, Vinni Tammedel on ühe vähem peetud mängu juures kirjas üks võit vähem.