Testturniirile tõmmatakse joon alla

Käesolev nädal jääb Lääne-Virumaa Kossuliiga testturniiri viimaseks. B-alagrupis on kõik mängud mängitud, A-alagrupis on pidamata veel 3 lahingut.

Tamsalu/Jakon Ehitus
Mida suudab Tamsalu/JaKon ehitus RSK Tarvas I vastu? (foto: Ain Liiva)

T 28.10 18:30 RSK Tarvas I – Tamsalu/JaKon Ehitus
Mängunädala avavad kaks meeskonda, kel senistest kohtumistest kirjas vaid 1 kaotus. RSK Tarvas I alistas viimati kodusaalis Ander Talu 31 punkti toel 92:67 Sõmeru. Ainus kaotus pärineb Tarvasel 1JVBr meeskonna käest.

Pikalt A-alagrupi liidriks olnud Tamsalu/JaKon Ehitus pidas eelmisel nädalal kõva lahingu Kadrina Karudega, kuid tunnistas lõpuks vastase 91:82 paremust. See oli Tamsalu meeskonna seni ainus kaotus.

Selle paari soosik on parema treenitusega RSK Tarvas I meeskond, kuid ühepoolset mängu kindlasti ei tule.

T 28.11 20:15 1JVBr – Sõmeru
Senise hooaja suurim komeet 1JVBr võtab kodusaalis vastu Sõmeru meeskonna. Sõdurid on suurepärases hoos, viimati tehti 93:64 tuul alla SK Rakke meeskonnale. Pidurdamatus hoos on Sander Ramul, kes kahes viimases mängus on toonud vastavalt 80 ja 48 punkti!

Sõmeru jaoks on hooaeg olnud kahetine – meeskond on kahtlemata tugevam ja mitmekülgsem kui eelmisel hooajal, kuid mitme põhitegija vigastused pole võimaldanud täielikku potentsiaali näidata. Viimati jäädi võõrsil ilma kahe suurima skoorimasinata (Andri Metsaru ja Argo Höövelson) 92:67 alla RSK Tarvas I meeskonnale.

Ajateenijate selle hooaja esitused Sõmerule testturniiri viimaseks kohtumiseks erilisi lootusi ei jäta.

R 01.12 19:00 Ilves Transport – SK Rakke
Testturniiri viimane kohtumine toimub Väike-Maarjas, kus vastamisi lähevad karikavõistlustelgi veerandfinaalis kohtunud Ilves Transport ja SK Rakke. Väike-Maarja meeskond alistas eelmises voorus 84:71 SK Aaspere.

Nagu eelpool juba välja tõime, tuleb Rakke meeskond kohtumisele suure kaotuse pealt, mis möödunud nädalal 1. jalaväebrigaadi mängijatelt saadi. Rakke võistkonna read on hooaja jooksul päris arvestatavat täiendust saanud, reedese mängu vastupanu ja tulemus sõltub suuresti sellest, millise koosseisuga Väike-Maarjasse minnakse.

Ilves Transpordil on reedel kodusaalis selge eelis, seda näitas ka karikavõistluste mäng, kus Rakke pandi selili koguni 104:52.

Testturniiri järel tehakse algust kaheringilise meistri- ja esiliiga põhiturniiriga. Testturniiri omavaheliste mängude tulemused lähevad ka põhiturniiri arvestusse.