B-alagrupp: nädala eelvaade (20.11-26.11)

Testturniiri B-alagrupis on ees ootamas viimane mängunädal. Kõik meistri- ja esiliigas jätkajad on selles grupis selgunud, kuid nädal toob edasist hooaega silmas pidades huvitavad vastasseisud, sest omavahelised mängud võetakse põhiturniirile kaasa.

Roman Konontšuk
Nädala maiuspala on RLV Massive vs Väike-Maarja Päästekool (foto: Ain Liiva)

T 21.11 19:00 Simuna SK – RSK Tarvas II
Teisipäeval võtavad Simunas mõõtu kohalik Spordiklubi ning RSK Tarvas II meeskond. Simuna meeskond on testturniiril kaotusekibedust tundnud vaid korra, kui võõrsil jäädi suurelt alla RLV Massive meeskonnale. Et Simuna meeskond mängis just karika poolfinaale, on see neile 6 päeva jooksul juba kolmas mäng.

RSK Tarvas II meeskond pääses ehk isegi mõneti ootamatult meistriliigasse, kuid see tuleb 15-17-aastastele tulevikutegijatele vaid kasuks. Senistest mängudest on kirjas 3 võitu ja 3 kaotust, viimati oldi kindlalt 86:66 üle Simuna Ivaxist.

Tegemist on sarnaste meeskondadega – mõlemad harrastavad kiiret ja agressiivset mängustiili. Simuna SK koormus on viimase nädala jooksul aga olnud väga suur, see annab Tarvase noortele kindlasti hea võimaluse võidule mängimiseks.

K 22.11 20:00 Rakvere Tööriistamarket – Simuna Ivax
Kolmapäeval on Rakvere Spordikeskuses oma selle hooaja võiduarve võimalik avada Rakvere Tööriistamarketil, kes võõrustab Simuna Ivaxit. Tööriistamarket pidi viimati võõrsil tunnistama RLV Massive 129:74 paremust.

Simuna Ivax on kuuest mängust võitnud ühe ning asub turniiritabelis kohe Rakvere meeskonna ees. Nagu eespool kirjutasime, jäädi viimati kindlalt alla RSK Tarvas II meeskonnale, ainus võit pärineb üllatuslikult SK KNT vastu, kui 26. oktoobril võõrsil 73:68 parem oldi.

Tööriistamarketi koosseis on mitmekülgsem, kuid Ivax on tõestanud, et edukalt saab mängida ka siis, kui meeskond toetub valdavalt vaid ühele liidrile.

N 23.11 19:15 RLV Massive – Väike-Maarja Päästekool
B-alagrupile tõmmatakse pidulikult joon alla sümboolse kohtumisega, kui vastamisi lähevad igipõlised rivaalid RLV Massive ja Väike-Maarja Päästekool. Haljala meeskond võitis eelmises voorus suurelt Rakvere Tööriistamarketit ning on B-alagrupis ainuke kaotuseta meeskond. Ka karikasarjas pole sel hooajal vastase paremust tunnistatud, eelmisel nädalal kindlustati kolmandat hooaega järjest pääs karikafinaali.

Väike-Maarja Päästekool käis testturniiril viimati väljakul kaks nädalat tagasi, kui pingevabas mängus alistati SK KNT 83:70. Ainus kaotus pärineb Simuna SK käest, kellele kuu aega tagasi koduväljakul 83:74 kaotati. Päästekoolil on sel nädalal juba üks mäng selja taga – esmaspäeval alistati karikavõistluste poolfinaali avamängus Ilves Transport 73:51.

Raske eeldada, kas mõlemad meeskonnad lähevad selles mängus täispangale või võetakse enne potentsiaalset karikafinaali (kui Päästekool sinna pääseb…) kavaldamise taktika ja minnakse lihtsalt mängu ära mängima. Eelmised hooajad on näidanud, et uhkust jagub mõlemal meeskonnal siiski kõvasti ning selle vastasseisu võitmine on põhimõtteline küsimus.