Päästekool astus suure sammu finaali suunas

Karikavõistlustel astus suure sammu finaali suunas Väike-Maarja Päästekool, kes alistas Väike-Maarja meeskondade duellis Ilves Transpordi 73:51.

Kevin Täpp
Kevin Täpp viskas 15 punkti (foto: Ain Liiva)

Valitsev karikavõitja haaras ohjad kohe algusest – 8:5 eduseis kasvatati kahe minutiga 15:8 peale ning esimene veerandaeg võideti 19:11. Teisel veerandajal suutis aga Ilves Transport vastaseid kaitses tulemuslikult pidurdada ning võttis kontrolli enda kätte, vähendades poolajaks kaotusseisu 28:26-le.

Päästekooli ülevälja pressing väsitav vastaseid sedavõrd, et teisel poolajal hakkas Ilves Transport aina enam eksima. Vaheltlõigete ja meeskondliku tegutsemise tulemusel kasvatas Päästekool viimaseks perioodiks eduseisu 55:42-le.

Kohtumise viimasel perioodil jätkas tiitlikaitsja sama hoogsalt ning vahe kärises juba enam kui 20-punktiliseks. Kohtumise lõpuks Päästekoolile 22-punktiline võit, mis viis nad sisuliselt ühe jalaga karikafinaali, kus ees on ootamas igipõline rivaal RLV Massive.

Ühtlaselt panustanud võitjate parimad olid Kevin Täpp 15 ning Johannes Välb 13 punktiga, Ilves Transpordi poolel jõudis ainsana kahekohalise punktiskoorini Olev Soolep, kes kogus 10 punkti.

2017. aasta Lääne-Virumaa Kossuliiga karikafinaal toimub laupäeval, 16. detsembril kell 18:00 Rakvere Spordikeskuses.