Esimene karikafinalist on RLV Massive

2017. aasta karikavõistluste esimene finalist on RLV Massive, kes alistas Simuna Spordiklubi ka teises kohtumises. Simunas saadud 82:60 võit viis Haljala meeskonna kahe mängu kokkuvõttes finaali 35-punktilise paremusega.

RLV Massive
RLV Massive pääses kolmandat hooaega järjest karikafinaali (foto: Ain Liiva)

Simunas peetud kohtumine sai omapärase alguse, kui esimesed viis tabamust tulid kaugviske joone tagant. RLV Massive pääses veerandaja keskpaigaks küll 14:8 juhtima, kuid esimene veerandaeg lõppes siiski kodumeeskonna 19:17 eduseisul. Teisel veerandajal haaras initsiatiivi taas RLV Massive, kes poolajapausiks omakorda 38:33 juhtima asus.

Mängu ja kogu poolfinaalseeria saatus otsustati kolmanda veerandaja viimastel minutitel, kui Haljala meeskond 51:47 eduseisult veerandaja lõpuks vahe 62:49-le kasvatas. Viimase veerandaja esimesel viiel minutil suutis RLV Massive kodumeeskonna “kuivale” jätta ning juhtis juba 70:49. Kohtumise lõpp enam sündmustesse pööret ei toonud ning RLV Massive pääses kolmandat hooaega järjest Lääne-Virumaa Kossuliiga karikafinaali.

Võitjate ridades oli taas pidurdamatus hoos Sander Ramul, kes viskas 35 punkti. Simuna SK resultatiivseim oli 17 punktiga Kaspar Põldmaa.

RLV Massive jääb omale finaalivastast ootama paarist Väike-Maarja Päästekool – Ilves Transport. Ka selles seerias on esimene mäng peetud – valitsev karikavõitja Päästekool võitis 73:51.

2017. aasta Lääne-Virumaa Kossuliiga karikafinaal toimub laupäeval, 16. detsembril kell 18:00 Rakvere Spordikeskuses.