B-alagrupp: nädala eelvaade (16.10-22.10)

Kumb avab võiduarve, kas Ekonet Eesti või Rakvere Tööriistamarket? Kas SK KNT suudab RLV Massive meeskonna hoida alla 100 punkti? Nendele küsimustele saame vastused testturniiri B-alagrupi eelseisva nädala mängudes.

Ekonet Eesti
Kas Ekonet Eesti suudab sel nädalal esimese võidu saada? (foto: Ain Liiva)

E 16.10 19:15 Väike-Maarja Päästekool – RSK Tarvas II
B-alagrupi nädala esimeses vastasseisus kohtuvad Väike-Maarja Päästekool ja RSK Tarvas II meeskond. Päästekool alustas testturniiri ülekaaluka 110:53 võiduga Simuna Ivaxi vastu. Väike-Maarja meeskond on väga ühtlane ning ühtviisi tugev kõikidel positsioonidel. Ühtlast koosseisu tõests ka eelmine mäng, kui kahekohalise punktiskoorini jõudis koguni 6 mängijat.

RSK Tarvas II meeskond saavutas möödunud nädalal oma esimese võidu, kui mõneti üllatuslikult oldi võõrsil 87:81 üle kogenud Ekonet Eesti võistkonnast. Mäletatavasti suutis aga Ekonet testturniiri avakohtumises viimaste minutiteni Päästekooli vastu mängus püsida. Seega, noored suudavad heal päeval kõigi elu raskeks teha, kuid Päästekooli vastu jääb eelkõige just korvi all jõust vajaka.

N 19.10 19:15 RLV Massive – SK KNT
Kes suudaks peatada RLV Massive meeskonna? Viimases kolmes kohtumises on visatud üle 100 punkti ning eriti mugavalt tuntakse end just kodusaalis. Sarnaselt Päästekoolile on ka Massive väga ühtlane ja pika pingiga meeskond, kellel kerkivad erinevates mängudes esile erinevad mängijad.

SK KNT on testturniiri alustanud kahe võiduga, viimati oldi kodusaalis 87:68 parem Rakvere Tööriistamarketist. Suurima panuse võitu andis meeskonna suurim skoorimasin Sten Pobbul, kes viskas 29 punkti. Tegemist on aga samuti väga mitmekülgse võistkonnaga, kes juba möödunud hooajal karikavõistlustel mitmel korral meistriliiga meeskondade üllatamisele väga lähedal oli.

Mängu selge favoriit on RLV Massive. Suurem küsimus on pigem see, kas Kunda meeskond suudab vastase alla 100 punkti hoida?

L 21.10 15:00 Ekonet Eesti – Rakvere Tööriistamarket
Mõlemad meeskonnad on hooaega alustanud kahe kaotusega. Ekonet Eesti jäi esmalt napilt alla Väike-Maarja Päästekoolile ning viimati üllatuslikult ka RSK Tarvas II meeskonnale. Hooaja esimestes kohtumistes on põhiraskust kandnud Martin ja Tristan Frederik Murumägi ning Rainer Talpas, lisaks on alati ohtlikud Raigo Pärs, Alvar Värs ja Andres Saukas.

Rakvere Tööriistamarket jäi viimases kohtumises alla SK KNT-le ning esimeses voorus suurelt 50:110 Simuna Spordiklubile. Meeskonna suurim skooritegija on senini olnud Sten Küüsmaa, kes on toonud keskmiselt 20 punkti mängus.

Tõenäoliselt saab laupäevases mängus oma esimesed võidupunktid Ekonet Eesti, kuid Rakvere Tööriistamarketil on kindlasti ka omad võimalused olemas.

L 21.10 17:00 Simuna Spordiklubi – Simuna Ivax
Mängunädala lõpetuseks leiab Simunas aset kohalik vastasseis, kui vastamisi lähevad Simuna Spordiklubi ja Simuna Ivax. Spordiklubil on kirjas 1 võit ja 1 kaotus – kui Rakvere Tööriistamarket alistati esimeses voorus 60 punktiga, siis eelmisel nädalal tuli omakorda RLV Massive käest vastu võtta 39-punktiline kaotus.

Simuna Ivaxi kaks esimest kohtumist olid väga raskete vastastega – esmalt jäädi 66:119 alla RLV Massive meeskonnale ning seejärel 53:110 Väike-Maarja Päästekoolile. Pärast Erkki Sillamaa lahkumist Simuna Spordiklubi ridadesse on meeskonna liidriks Eerik Sillamaa, kelle kahe mängu keskmine punktisaak on 26,5.

Paraku tuleb tõdeda, et Ivaxil tuleb ka sel korral leppida suureskoorilise kaotusega, tasemevahe kahe võistkonna vahel on väga suur.