RSK Tarvas II üllatas Ekonet Eestit

Testturniiri B-alagrupi kohtumises serveeris üllatuse liiga uustulnuk RSK Tarvas II, kes alistas võõrsil Ekonet Eesti 87:81.

Vaido Rego
Vaido Rego hoolelaused teenisid hooaja esimese võidu (foto: Ain Liiva)

Vaido Rego hoolealused olid kohtumiseks väga hästi valmis ning aktiivse tegutsemise toel pääseti viieminutilise mängu järel 15:6 juhtima. Järgmiseks neljaks minutiks jäädi aga “kuivale” ning 14:3 vahespurt viis meeskonnad esimesele puhkepausile Ekoneti 20:18 juhtimisel.

Teisel veerandajal jätkus punkt-punkti heitlus ning perioodi keskpaigas säras tablool 29:29 viik. Ekonet viskas seejärel 8 vastuseta punkti ning pääses 37:29 ette. Poolaja lõpus võtsid Tarvase noored aga taas järele ning teisele poolajale mindi vastu kodumeeskonna 43:40 eduseisul.

Mõlemapoolsete võimalustega kulges ka kolmas veerandaeg ning kaks minutit enne veerandaja lõppu oli taas viik – 53:53. Viimased minutid õnnestusid Rakvere meeskonnal aga väga hästi ning nii pääseti viimaseks veerandajaks 59:54 juhtima.

Kätte võidetud edu noored enam käest ei andnudki, Ekoneti elu muutis raskeks ka see, et kohtumisele tuldi seitsmekesi ning põhitegijad Mardo Mäeots ja Andres Saukas langesid vigade tõttu mängust välja. Veerandaja keskpaigaks kasvatasid külalised eduseisu kahekohaliseks (72:62) ning parimal hetkel juba 86:73-le. Kohtumise lõpus õnnestus Ekonetil küll vahet vähendada, kuid kaotusest pääsu polnud.

Hooaja esimese võidu teeninud RSK Tarvas II meeskonna parim oli veel mullu just Ekoneti esindanud Kristo Tammiksaar 20 punktiga, Martin Laandu lisas 17 punkti. Võiduta jätkava Ekonet Eesti resultatiivseim oli Martin Murumägi 20 punktiga, Andres Saukas ja Raigo Pärs panustasid 15 punkti.