A-alagrupp: nädala eelvaade (16.10-22.10)

Testturniiri B-alagrupis on ees ootamas mängurohke nädal, kus kohe esmaspäeval leiab aset üks põnev vastasseis ning ühtlasi saab näha, kas valitsev meister Kadrina Karud suudab alati üllatusvõimelise 1. jalaväebrigaadi vastu oma võiduarve avada.

Sander Ramul
Kas ajateenistusse siirdunud Sander Ramul suudab 1JVBr meeskonna Kadrina Karude vastu võidule viia? (foto: Ain Liiva)

E 16.10 19:00 Tamsalu/JaKon Ehitus – SK Aaspere
Mängunädala avastardiks on Tamsalu ja Aaspere vastasseis, millest eeldatavalt kujuneb tasavägine heitlus. Tamsalu alustas testturniiri küll 57:78 kaotusega 1JVBr vastu, kuid vastased kasutasid üht mitteregistreeritud mängijat, mistõttu läks turniiritabelisse hoopis 20:0 Tamsalu võit. Meeskonna senised esitused on olnud heitlikud – hooaega alustati paljulubava võiduga, kuid kaks viimast kohtumist pole 60 punktini jõutud.

Aaspere on alustanud testturniiri kahe võõrsil kaotusega – esmalt jäädi Rakkele alla 73:65 ning viimati Sõmerule 88:69. Aaspere meeskond on mõneti Tamsaluga sarnane, sest meeskonnal on üsna ühtlane koosseis ning skooritegemise on enda peale võimelised võtma väga mitmed erinevad mängijad. Kehv vabavisketabavus ja vähene ohtlikkus kaugviskejoone tagant muudab Aaspere aga vastaste jaoks mugavaks vastaseks.

Tõotab tulla tasavägine heitlus, kuid kerge eelise saab selles vastasseisus kodusaalis mängiv Tamsalu.

T 17.10 20:15 1JVBr – Vinni Tammed
Teisipäeval peavad möödunud nädalalt edasi lükatud kohtumise 1JVBr ja Vinni Tammed. 1. jalaväebrigaadi koosseis on alles värskelt kokku tulnud, kuid juba avakohtumises Tamsalu vastu näidati, et meeskond on tasemelt möödunud hooajaga vähemalt samal tasemel ning kindlasti heideldakse kevadel meistriliiga play-offi pääsemise nimel.

Vinni Tammed on samuti testturniiril pidanud ühe mängu, kuid RLV Massive vastu läks oodatult raskelt – tulemuseks 50:111 kaotus. Testturniiri eel sai meeskond väärt täiendust SK Tarvas I meeskonnast, kust „laenule“ anti Erik Kaasik ja Karl-Gustav Kello. Tarvase vastu viskasidki viimati nimetatud mehed 36 punkti 50st, kuid soliidsemate esituste jaoks on vaja suuremat panust ka ülejäänud meeskonnalt.

N 19.10 19:45 Kadrina Karud – 1JVBr
1JVBr peab sel nädalal veel ka teise mängu, kui võõrsil minnakse vastamisi Kadrina Karudega. Mullune meister alustas hooaega kõva võitlusega RSK Tarvas I vastu, kuid viimase veerandaja 9:26 allajäämine tähendas 63:79 kaotust. Lisaks peab meeskond sel korral läbi ajama ilma oma liidri Raimond Tribuntsovita, kes kahe teenitud tehnilise vea tõttu peab kohtumise vahele jätma. Tribuntsovi puudumisel peavad kastanid tulest välja tooma Allan Ehte, Enes Kita, Romet Lõns ja Germo Veide.

Et vastastel on üks liider puudu, annab see ajateenijatele suurepärase võimaluse turniiritabelisse üks magus võit juurde saada. Kuidas tegelikult läheb, näeme juba neljapäeval.

R 20.10 19:00 Ilves Transport – Vinni Tammed
Ka Vinni Tammed tuleb sel nädalal väljakule veel teist korda, et Väike-Maarjas pidada maha heitlus Ilves Transpordiga. Mullune esiliiga meister alustas testturniiri mõneti üllatuslikult kaotusega, kui Sõmerule jäädi alla 81:84. Väike-Maarja meeskond on väga ühtlane ja ebamugav vastane kõigile, sest kaitses mängitakse väga aktiivselt ning palju punkte tuleb nii kiirrünnakutest kui kaugviskejoone tagant.

Vinni Tammed võitu reedeses kohtumiseks võiks pidada väga suureks üllatuseks. Samas, Sõmeru meeskond tõestas, et eduka viskepäeva korral on ka Ilves Transport alistatav.

R 20.10 19:00 Sõmeru – SK Rakke
Töönädala lõpetuseks peetakse põnev lahing maha Sõmerul, kus kohalik meeskond võtab vastu SK Rakke. Sõmeru on testturniiri alustanud kahe võiduga, kui lisaks Ilves Transpordi alistamisele võeti viimati kodusaalis võit Aaspere meeskonna üle. Kui Väike-Maarja meeskonna vastu „paugutas“ Andri Metsaru 36 punkti, siis Aaspere vastu võtsid Metsaru puudumisel skoori tegemise oma õlule teised tagamängijad – Argo Höövelsonilt 28 ning Tarvo Seljamäelt 26 punkti. Seega, väga suur roll on tagaliinil ja nende tegutsemisel, korvi all on Sõmerul jõudu vähem.

Rakke alustas testturniiri magusa võiduga samuti Aaspere meeskonna üle, kui viimase nelja minutiga pöörati kaotusseis magusaks võiduks. Suurt rolli mängis selles võidus Toomas Hiis, kes tabas järjest 4 kaugviset. Lisaks temale tasub silm peal hoida ka Ergo Sildmetsal, Mikk Altermannil ja Veiko Kabralil.

Ühepoolset mängu kindlasti ei tule, kuid Sõmeru meeskonnal on löögijõudu rohkem ning kodusaali toetusel on nemad selles mängus favoriidiks.