A-alagrupp: nädala eelvaade (20.11-26.11)

Kaks vooru enne testturniiri lõppu on A-alagrupis vakantne veel vaid üks meistriliiga koht. Koha kõrgemas seltskonnas on kindlustanud Tamsalu/JaKon Ehitus, 1JVBr ja RSK Tarvas I meeskond, viimase pääsme nimel heitlevad Kadrina Karud ja Sõmeru.

Kadrina Karud
Kas Kadrina Karud kindlustavad sel nädalal meistriliiga koha? (foto: Ain Liiva)

T 21.11 18:30 RSK Tarvas I – Sõmeru
Mängunädala avalöögi teevad teisipäeval Rakvere Rahu hallis RSK Tarvas I meeskond ning Sõmeru. Tarvas on näidanud head minekut, viimati võideti suurelt 105:54 SK Rakke. Kuigi vigastusega on kõrval meeskonna üks kogenumaid tegijaid Illimar Pilk, on see meeskonna mängupildile hoopis hästi mõjunud, sest mängutempo on kõrgemaks aetud ning seeläbi ollakse ebamugavam vastane kõigile.

Sõmeru alistas eelmises voorus kodusaalis Vinni Tammed 86:77. Andri Metsaru vigastus pole meeskonda väga hullusti mõjutanud, sest liidrikoorma ja skooritegemise on enda peale võtnud kogenud Argo Höövelson.

Sõmeru võitu on selles kohtumises natuke raske loota, kuid ühepoolset mängu kindlasti ei tule.

T 21.11 20:15 1JVBr – SK Rakke
1JVBr on selle hooaja komeet, kes sammub võidult-võidule. Möödunud vooru 125:57 võit SK Aaspere üle pääses ka Eesti Korvpalliliidu ja Delfi veergudele, sest Sander Ramul püstitas harvanähtava viskekontserdiga (17 tabavat kaugviset ja 80 punkti) Lääne-Virumaa Kossuliiga rekordeid.

SK Rakke meeskonnal seisab teist nädalat järjest ees väga raske kohtumine, sest nagu juba eespool mainitud, jäädi eelmisel nädalal suurelt alla RSK Tarvas I meeskonnale.

Sõduritel tuleb kerge töönädal, kahe meeskonna tasemevahe põnevusheitlust ei tõota. Kuna 1JVBr jätkab mänge meistriliigas ning SK Rakke esiliigas, ei oma tulemuse ka põhiturniiri tabelit silmas pidades mingit tähtsust.

N 23.11 19:45 Kadrina Karud – Tamsalu/JaKon Ehitus
A-alagrupi mängunädala eeldatavalt põnevaim kohtumine toimub neljapäeval Kadrinas, kui Karud võõrustavad hetke liidrit Tamsalu/JaKon Ehitus meeskonda. Karudel on sees hea hoog, eelmisel nädalal alistati pingevabas mängus Vinni Tammed 105:83.

Tamsalu meeskond läheb samuti kohtumisele hea emotsiooni pealt, sest viimati kontrolliti Ilves Transpordi tervet kohtumist ning võeti lõpuks 84:78 võit.

Kadrina Karude eeliseks on kindlasti parem treenitus, kuid Tamsalu meeskond on jällegi korvi all tugevam. Saab näha, kumb meeskond oma tugevused paremini realiseerida suudab.

R 24.11 19:00 Ilves Transport – SK Aaspere
A-alagrupi eelviimase vooru viimases mängus astuvad väljakule Ilves Transport ja SK Aaspere. Ilves Transport on kuuest mängust kogunud 1 võidu, Aasperel on võiduarve avamata. Väike-Maarja meeskond jäi eelmisel nädalal alla Tamsalule, viimases kahes voorus soovitakse kindlasti oma võiduarvet kasvatada.

Aaspere meeskond tuleb mängule kindlasti hea tundega, sest eelmise nädala 1. jalaväebrigaadi mängu järel on võimalik taas mõõtu võtta esiliiga meeskonnalt.

Kuigi mõlemad meeskonnad jätkavad hooega esiliigas, on Ilves Transpordi näol tegemist esiliiga favoriidiga, Aaspere hakkab aga võitlema tagumiste kohtade nimel. Seega, mängu selge soosik on Väike-Maarja meeskond.