POOLFINAAL: Väike-Maarja Päästekool – Ilves Transport

Möödunud nädalal selgus esimene karikafinalist, kelleks on RLV Massive. Täna hakkavad teist finaalipääsejat selgitama valitsev karikavõitja Väike-Maarja Päästekool ning Ilves Transport. Kas Päästekool suudab võita ning näeme karikafinaalis taas Lääne-Virumaa el classico’t?

Väike-Maarja Päästekool
Kas Väike-Maarja Päästekool jõuab ka sel hooajal karikafinaali? (foto: Ain Liiva)

Valitsev karikavõitja Väike-Maarja Päästekool oli ainuke meeskond, kes sai karikavõistlusteks paigutuse ning alustas mängudega veerandfinaalist.

Loosiga Päästekoolil vedas, sest alumisse tabelipoolde ei sattunud mitte ühtegi möödunud hooaja meistriliiga meeskonda. Veerandfinaalis kohtuti SK Aasperega ning edasipääs osutus vaid vormistamise küsimuseks. Avamängu 109:65 võit korduskohtumiseks enam pinget ei jätnud. Korduskohtumine möödus pingevabalt – Päästekool võitis 84:72 ning pääses nelja parema hulka 56-punktilise ülekaaluga.

Ilves Transport alustas oma karikateekonda kahe raske mänguga oma suure rivaali SK KNT vastu. Esmalt peeti Kundas maha skoorivaene vastasseis, mis lõppes Väike-Maarja meeskonna 54:48 võiduga. Korduskohtumine Väike-Maarja Spordihoones kulges Ilves Transpordi kontrolli all ning teinegi mäng võideti, sedapuhku 77:71.

Veerandfinaal kujunes Ilves Transpordi jaoks juba oluliselt kergemaks jalutuskäiguks – avamäng SK Rakke vastu võideti koguni 104:52, teist mängu vastastikkusel kokkuleppel ei peetud.

Selle paari favoriit on kahtlemata Väike-Maarja Päästekool, kuid Ilves Transport on kogenud ja sitke meeskond, kes seda seeriat vastasele lihtsaks kindlasti ei muuda. Kui kohal on ka Sven Pugonen ning esimene mäng suudetakse vastu pidada, võib selles seerias kõike juhtuda. Päästekooli suurim trump peaks olema nende korvialune, saab näha, kuidas seda ära kasutada osatakse.