Mängukeeld – Tristan Frederik Murumägi ja Erkki Sillamaa

Laupäeval 11. novembril toimunud testturniiri B-alagrupi kohtumine Simuna Spordiklubi ja Ekonet Eesti vahel leidis inetu ja ebaspordimeheliku intsidendi tõttu ootamatu lõpu ning päädis Simuna meeskonna 20:0 võiduga. 

Lääne-Virumaa Kossuliiga ajaloo jooksul esmakordselt tekkis kahetsusväärne kähmlus Ekonet Eesti mängija Tristan Frederik Murumägi ning Simuna Spordiklubi palluri Erkki Sillamaa vahel, mille tulemusel mõlemad mängijad eemaldati.

Kohtumisele järgnevate päevade jooksul on Lääne-Virumaa Kossuliiga peakohtunik Mikko Virkala võtnud selgitused mõlemalt väljakukohtunikult, lauakohtunikelt ning meeskondade esindajatelt ning langetanud otsuse mängijate karistuste osas – Tristan Frederik Murumägi peab vahele jätma järgmised 10 mängu, Erkki Sillamaa mängukeelu pikkuseks on 5 kohtumist.

“Tekkinud olukord ei tee au ühelegi sportlasele ega spordiliigale, kus osaletakse. Kahetsusväärne, et selline olukord aset leidnud on, sest tegemist on meie liigas harvaesineva või isegi ainulaadse intsidendiga. Sellisele teguviisile ei ole ühtegi õigustust ning kaalumisel oli ka mängijate eemaldamine edasistest mängudest käesoleva hooaja lõpuni,” sõnas Mikko Virkala Kossuliiga otsust kommenteerides.

Kohtumise algusest ohjad haaranud kodumeeskond juhtis vaid viiekesi mängule läinud Ekonet Eesti vastu juba enam kui paarikümne punktiga. Et Ekoneti ridades oli varem juba vigastada saanud ka Mardo Mäeots, otsustati kolme mängijaga kohtumist lõpuni mitte mängida ning nii läks Simuna Spordiklubile turniiritabelisse kirja 20:0 võit.

Simuna Spordiklubi meeskond on 5 võidu ja 1 kaotusega testturniiri B-alagrupi 2. kohal, 2 võidu kõrvale neljanda kaotuse teeninud Ekonet Eesti jagab 5.-6. kohta.