Võidukarikas

SUUR FINAALPÄEVA EELVAADE | Kes nopivad selle hooaja medalid?

Laupeäval alates kella 12:00 rullub Rakvere Spordikeskuses lahti suur korvpallipidu, kui kaheksa tunni vältel selguvad neljas põnevas vastasseisus Lääne-Virumaa Kossuliiga käesoleva hooaja parimad meeskonnad.

12:00 ESILIIGA 3.-4. KOHT: Sõmeru – Rakvere Tööriistamarket
Esiliiga pronksmedalitele asuvad heitlema kaks meeskonda, kelle hooaja kulg on olnud kardinaalselt erinev.

Mullu esimesena medalita jäänud Sõmeru täiendas suvel kõvasti ridu, kui meeskonnaga liitusid Andres Saukas, Aivo Timm ning Arlis Krikk. Põhiturniiril nooliti pikalt ka esikohta, kuid lõpuks mindi play-off mängudele teise asetusega. Kuid nii nagu mullugi, sulges poolfinaalis Sõmeru tee finaali Ilves Transport, kellele kahes mängus alla vannuti.

Rakvere Tööriistamarketi hooaeg algas esiliiga ühe favoriidina, sest suvel “pandi leivad ühte kappi” mullu meistriliigas mänginud RSK Tarvas II ehk järelkasvu meeskonnaga. Esimese ringi järel liigutas Tarvas aga kõik noormängijad Vinni Tammede hingekirja ning Tööriistamarketi võiduarve oli visa kasvama. Põhiturniiri lõpus liitus aga meeskonnaga Kristofer Veismann, kes koos Sten Küüsmaaga aitasid meeskonna läbi ime põhiturniiril kaheksandaks ning veerandfinaalis tuli rinda pista põhiturniiri valitseja BGM Ehitusega. Suure üllatusena pandi favoriit aga kahes mängus kindlalt paika ning sammuti Lääne-Virumaa Kossuliiga nelja aastase ajaloo jooksul esmakordselt medalimängudele. Poolfinaalis Vinni Tammede vastu erilist võimalust siiski ei tekkinud ning nüüd minnakse püüdma pronksmedaleid.

Põhiturniiril jäid omavahelised mängud kindlalt Sõmeru kasuks – kohe hooaja alguses olid võidunumbrid 76:62 ning jaanuaris 85:65. Seega, favoriidina läheb mängule Sõmeru ning nende jaoks oleks medalita jäämine kindlasti suur pettumus ja altminek. Rakvere Tööriistamarket seevastu saab mängule minna pingevabalt, kuna nende hooaeg on juba sisuliselt korda läinud ja medalivõit oleks suurepärane boonus.

Argo Höövelson
Argo Höövelson võttis poolfinaalis Sõmeru meeskonna liidrirolli enda kanda (foto: Ain Liiva)

14:00 ESILIIGA FINAAL: SK Vinni Tammed – Ilves Transport
Esiliiga finaalis selgub, kas sel hooajal jääb peale Vinni meeskonna nooruslik uljus või Ilves Transpordi tohutu kogemus. Lisaks kahele väga erinäolisele meeskonnale on omaette duell ka treenerite vastasseis, sest Vinni Tammede treeneriks on Juris Umbraško ning Ilves Transpordil Kristo Saage.

Vinni Tammed mängisid terve hooaja vältel suhteliselt stabiilset korvpalli, kuid kindlaks medalinõudlejaks tõusti teise ringi eel, kui RSK Tarva U18 vanuseklassi mängijad nende koosseisuga liitusid. Tarva järelkasvule pakuvad tuge 4-5 kogenud Vinni vanema põlvkonna mängijat. Meeskonna vägesid juhib värskelt esiliiga käesoleva hooaja parimaks mängijaks valitud Erik Kaasik, kuid ühtlase koosseisuga meeskonnas võivad erinevatel päevadel esile kerkida ka Martin Laandu, Kristo Tammiksaar, Arvan-Johannes Lippasaar ja Anton Tõštšuk jt.

Erik Kaasik
Kas Erik Kaasik (palliga) veab Vinni Tammed esmakordselt esiliiga meistriks? (foto: Ain Liiva)

Ilves Transport on viimase kahe hooaja esiliiga valitsev meister. Kui varasematel hooaegadel kontrolliti asjade käiku ka põhiturniiril, siis sel hooajal mindi play-off’ile vastu alles kuuenda asetusega. “Tibusid loetakse kevadel” vanasõna sai nende poolt aga kenasti kinnitust, sest veerandfinaalis lülitati välja kolmanda asetusega Simuna Ivax ning nagu juba eespool öeldud, siis poolfinaalis langes põhiturniiri teise koha meeskond Sõmeru. Ülikogenud Väike-Maarja meeskonna tugevus peitud eelkõige tagaliinis, kus meeskonna jaoks asendamatut rolli mängib Sven Pugonen. Erinevalt oma finaalivastasest on Ilves Transpordi koosseisus vaid üks mängija, kellel vanust alla 30 eluaasta – meeskonna keskmine vanus on 34.

Põhiturniiri omavahelised mängud olid ülimalt tasavägised ning kumbki suutis võidu võtta võõral väljakul – esimese ringi mängus oli Vinni parem 71:68 ning kevadel võttis Ilves Transport üliemotsionaalse lõpuga mängus magusa 61:60 revanši.

Käesoleva hooaja põhjal võib kergeks soosikuks pidada Vinni meeskonda, kuid eelmiste aastate finaalid on näidanud, et kogenud Ilves Transport suudab just neis mängudes väga hästi mängida.

16:00 MEISTRILIIGA 3.-4. KOHT: 1JVBr – RLV Massive
Meistriliiga pronksmedalite nimel hakkavad mängima kaks meeskonda, kelle jaoks finaali mitte pääsemine kindlasti suureks pettumuseks oli.

1JVBr oli koos Väike-Maarja Päästekooliga sisuliselt terve hooaja esikohta jagamas, kuid põhiturniiri viimasteks voorudeks ajateenijatel enam piisavalt särtsu polnud. Põhiturniiri teise kohaga tagati siiski omale Kossuliiga ajaloos esmakordselt koht nelja parema hulgas. Poolfinaalis kohtuti Kadrina Karudega, kuid otse metsalaagritest palliplatsile astunud sõduritel Kadrina meeskonna pidurdamiseks piisavlt “püssirohtu” ei jagunud. Saab näha, kui värskete jalgadega Ander Talu, Randel Rainer Lille, Rait Tammet jt laupäeval väljakule astuvad.

Ander Talu
Ander Talu on 1JVBr selle hooaja liider (foto: Kaitsevägi)

Viimasel kahel hooajal finaalis mänginud RLV Massive hooaeg varasematega võrreldes säranud ei ole. Põhiturniiri lõpuks paigututi neljandale kohale ning veerandfinaali vastaseks tuli ei keegi muu, kui viienda asetusega RSK Tarvas. Nimekas vastane pandi aga kahes mängus selili ning nelja parema hulgas ootas ees “vana sõber” Väike-Maarja Päästekool. Avamängus võidule lähedal olnud Haljala meeskond lagunes viimastel minutitel ning ei leidnud oma mängu ka teises kohtumises, mis juba kindlalt kaotati. Nii tuleb sel hooajal püüda pronksmedaleid.

Põnevust lisab asjaolu, et põhiturniiri mängud jäi 1:1 – sügisel võttis 1JVBr kodusaalis 81:71 võidu, põhiturniiri lõpus kuulus mäng aga kindla 97:79 ülekaaluga RLV Massive’ile. Kuna 1JVBr viimaste mängude esitused väga veenvat muljet pole jätnud, on selles paaris soosik Haljala meeskond.

18:00 MEISTRILIIGA FINAAL: Väike-Maarja Päästekool – Kadrina Karud
Päeva naelaks olev meistriliiga finaal tõotab erakordset põnevust, sest vastuse saab küsimus – kumb on tugevam, kas Lääne-Virumaa Kossuliiga põhiturniiri võitja või Saku II liiga parim meeskond?

Väike-Maarja Päästekool on mitme hooaja järel taas finaalis. Suured teened meeskonna edus on kõigi Lääne-Virumaa korvpallisõprade “lemmiklapsel” Kristo Saagel, kes hooaja käigus korraldanud mitmeid vägevaid viskekontserte ning äsja ka meistriliiga hooaja parimaks mängijaks valiti. Tiitleid võidetakse siiski meeskonnaga ning Saage kõrval on hulganisti kogenuid ja mitmekülgseid mängijaid. Karudega võrreldes on Päästekoolil rohkem jõudu just korvi all.

Kristo Saage
Sügisel kukutas Ilves Transport Saage vedamisel Karud karika veerandfinaalis, kas kõik kordub taas? (foto: Ain Liiva)

Kadrina Karude hooaeg on juba korda läinud, sest kaks nädalat tagasi saavutati hooaja peamine eesmärk, kui Saku II liiga võitmisega tagati omale järgmiseks hooajaks koht aste kõrgemal. Tunamullune Kossuliiga võitja ihkab aga tiitlit selgi aastal ning Andres Sõbra juhendataval tiimil on selleks ka kõik võimalused olemas. Gregory Clay Fosteri ja Allan Ehte vedamisel on kevadel näidatud head minekut, loodetavasti sahistab finaalmängus mõne kaugviske korvi ka legendaarne Gert Kullamäe, kes Saku II liigas väljakul käis, kuid Kossuliigas debüüti veel teinud ei ole.

Põhiturniiri saldo jäi meeskondadel 1:1. Esimeses ringis võttis Päästekool 21:5 lõpuspurdiga 96:84 võidu, põhiturniiri lõpus korraldasid aga Allan Ehte ja Gregory Clay Foster kodusaalis korraliku viskekontserdi, visates vastavalt 46 ja 43 punkti, millega Karud 105:99 võidule vedasid.

Gregory Clay Foster
Kas Gregory Clay Foster veab Karud ka Kossuliiga meistriks? (foto: Siim Semiskar)

Selles mängus on kummalegi poolele eelist keeruline anda ning võitja määravad pisidetailid. Saab näha, kumb duellis Kristo Saage – Gregory Clay Foster suudab paremuse maksma panna ja oma meeskonna võidule viia.

Lääne-Virumaa Kossuliiga finaalpäevale panevad õla alla: FIFAA, Rakvere linn, Eesti Kultuurkapital, Grillers, LineFilm OÜ, Virumaa Teataja.

Alusta vestlust

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.