Mikko Virkala

Mikko Virkala: “Meie eesmärk on võidukarikas Väike-Maarjasse tagasi tuua!

Meistriliiga finaalmängu eel võtsime ühendust ka Väike-Maarja Päästekooli eestvedaja Mikko Virkalaga ning uurisime, milliste emotsioonide ja ootustega mõneaastase pausi järel finaalmängule minnakse.

Olete üle kahe aasta finaalis. Poolfinaali avamängu võitsite üle noatera, teise võõrsil “karukoopas” juba kindlalt. Kuidas seeria kokku võtad?

Kuna põhiturniiri võiduga tagasime otsepääsu poolfinaali, oli esimene kodumäng pärast pikka pausi ning seetõttu tavapärasest rabedam. Võit tuli kaitse pealt – kui vastane viskab vaid 58 punkti, tuleb kaitsega rahule jääda.

Teise mängu võti olid meie fännid, kes olid 6-7ndaks meheks ja andsid mängijatele lisamotivatsiooni. Selle tuhhi pealt otsustasime mängu esimesel poolajal ära. Seeriat kokkuvõtvalt saab tõdeda, et põhiturniiri tulemus pidas paika – seekord võitis tugevam.

Päästekooli ja RLV Massive vastasseis on igipõline rivaliteet. Kahel eelmisel hooajal kukutasid just nemad teid poolfinaalis. Mis tundeid praegune revanš ja finaali jõudmine tekitab?

Eks me ole nendega neid medalimänge omajagu maha pidanud, seal hulgas muidugi ka poolfinaale. Loomulikult muutis meie edasipääsu just eriti magusaks see, et erinevalt eelmisest aastast suutsime sel aastal meie nemad kullaheitlusest välja lülitada. Aga eks see elus nii ongi, et kord Vestmann all ja Piibeleht peal ning vastupidi. Nii, et tunded on loomulikult vägevad, kui jõuad finaali, kus meile astub vastu üks legendaarsemaid Eesti korvpallitreenereid!

Võitsite põhiturniiri ja kohtute finaalis värske Saku II liiga võitja Kadrina Karudega, kes on olnud suurepärases hoos ja lülitas poolfinaalis välja kõrgema asetusega 1JVBr meeskonna. Kas peate end favoriidiks?

Kui kedagi favoriidiks pidada, siis ikka Karusid. Neil on Andres Sõber treeneripingil, lisaks ka teiselt mandrilt mängija abiks, rääkimata Kullamäest ning äsja saavutatud Saku II liiga võidust ning seeläbi pääsust aste kõrgemale!

Karud on küll teinud eriti tugeva hooaja, aga me anname endast kõik, et väikese pausi järel Lääne-Virumaa Kossuliiga võidukarikas Väike-Maarja Päästekoolile tagasi tuua!

Alusta vestlust

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.