Marek Suits

Ilves Transpordile kaks emotsionaalset lõpusekundite võitu juurde

Ilves Transport on põhiturniiri lõpuks taas tasa ja targu kõrgeimatele kohtadele kerkimas. Nädala jooksul on saadud juurde kaks emotsionaalset võitu, kui võõrsil alistati viimastel sekunditel 61:60 Vinni Tammed ning loetud päevad hiljem kodusaalis 13:0 lõpuspurdiga 67:62 SK KNT.

Vinnis toimunud mängus kaotati Tammede vastu avaperiood 13:19 ning poolajal oldi taga 31:40. Kolmandal veerandajal suudeti kaotusseis 5-punktiliseks vähendada (45:50) ning kohtumise otsustavas faasis pääseti eduseisu, mida enam käest ei antud. Paar sekundit enne lõppu oli Erik Kaasikul võimalus Vinni meeskond võidule viia, vise aga ei tabanud ning Ilves Transport pääses napi võiduga.

Ilves Transpordi parimana tõi Marek Suits 12 punkti. Vinni resultatiivseimaks kerkis ainsana kahekohalise punktisummani jõudnud Erik Kaasik 19 punktiga.

Erik Kaasik
Erik Kaasik (foto: Ain Liiva)

Ka paar päeva hiljem SK KNT vastu peetud mängus ei saanud Ilves Transport end kuidagi käima – seitsme minutiga jäädi 3:16 kaotusseisu ning esimene veerandaeg lõppes seisul 11:25. Ka teisel veerandajal domineeris selgelt mängu SK KNT, kes suurendas vahepeal vahe juba 20-punktiliseks. Poolaja lõpus suutis Ilves Transport tabavate kaugvisetega küll vahet vähendada, kuid pikale puhkepausile mindi siiski 29:44 kaotusseisus.

Kolmandal veerandajal oli Väike-Maarja meeskond justkui ümber sündinud ning tegi kiire 15:2 spurdi, mille tulemusel vähendati vahet kahele punktile. Ehmatusest kosunud SK KNT vastas sellele aga omapoolse spurdiga ning pääses otsustavaks veerandajaks taas turvalisse kaugusse (56:46). Veel kolm minutit enne kohtumise lõppu näitas tabloo SK KNT eduseisuks 62:54 ja tundus, et mäng on tehtud. Ilves Transport lõpetas aga kohtumise 13:0 spurdiga ning teenis veel ühe raske ja ülimagusa võidu.

Võitjate suurim skooritegija oli taas Marek Suits, sel korral 13 punktiga. Kaotajate poolel vastas Gert Press 16 punktiga.

Kaks võitu juurde saanud Ilves Transport on nüüd turniiritabelis tõusnud Sõmeru meeskonna kõrvale jagama 2.-3. kohta, mõlemal on kirjas 11 võitu ja 5 kaotust. Vinni Tammedel on kirjas 9 võitu ja 6 kaotust, millega ollakse neljandal kohal ning SK KNT saldo 8 võitu ja 8 kaotust annab neile viienda positsiooni.