Rainer Talpas

Sõmerule Kadrinast ootamatu kaotus

Esiliiga üks favoriit Sõmeru alustas hooaega mõneti ootamatu kaotusega “meie toidukaubad” võistkonna vastu, kui võõrsil jäädi vastasele alla 72:78.

Kui hooaja eel ennustasime, et mitmest põhitegijast ilma jäänud “meie toidukaubad” (endine Hulja) on sel hooajal mullusest nõrgem, tõestati avamängus, et neid ei saa maha kanda.

Esimesel veerandajal haaras ohjad enda kätte küll Sõmeru ning võitis selle perioodi 20:13, kuid kodumeeskond võitles end mängu tagasi ning pääses omakord poolajaks 37:34 ette.

Teine poolaeg kulges esimesega sarnase stsenaariumi järgi – poolaja esimesel poolel domineeris Sõmeru, kes kolmanda veerandaja 22:15 paremusega võitles viimaseks perioodiks kätte kerge edu (56:52), kuid viimane sõna jäi kodumeeskonnale. Külalised juhtisid viimast korda viis minutit enne kohtumise lõppu, kui tabloo näitas seisuks 66:63. “meie toidukaubad” lõpetas kohtumise 15:6 spurdiga ning võttis esiliiga ühelt favoriidilt hinnalise 78:72 võidu.

Võitjate ridades viskas kaks meest võistkonna 78st punktist koguni 62 – Rainer Talpas “paugutas” 35 punkti, Raigo Pärs lisas 27. Ühtlaselt skoori teinud Sõmeru parim oli 19 punktiga Asko Meiner.