Sõmeru naaseb Rakkest võiduga

Esiliigas pidasid tulise lahingu SK Rakke ning külla sõitnud Sõmeru – punkt-punkti heitluse pööras lõpuks tulemusega 77:71 enda kasuks külalismeeskond.

Argo Höövelson
20 punkti visanud Argo Höövelson vedas Sõmeru raske võiduni (foto: Ain Liiva)

Kodumeeskond haaras mängu alguses initsiatiivi ning juhtis sisuliselt terve esimese veerandaja. Seisult 17:12 viskas Sõmeru aga 10 vastuseta punkti ning pääses esimese perioodi lõpuks 22:17 juhtima.

Teisel veerandajal sai Rakke hetkelisest mõõnast üle ning tegi omakorda 11:0 vahespurdi, mis viis nad 28:27 eduseisu. Poolajapausil näitas tabloo 43:43 viigiseisu.

Teisel poolajal sai oma mängu paremini käima Rakke, kes parimal hetkel juhtis 58:52. Veerandaja lõpus õnnestus külalistel vahe siiski tagasi mängida ning viimasele perioodile mindi vastu kodumeeskonna 60:57 eduseisul.

Skoorivaeselt alanud neljandal veerandajal lasi Sõmeru vastasel viie minutiga visata vaid kaks punkti ning asus omakorda 66:62 juhtima. Rakke mängijad ei jätnud aga jonni ning veel kaks minutit enne kohtumise lõppu pääseti taas ette (71:70). Kohtumise lõpp kuulus Sõmerule, kes viskas alles jäänud ajaga 7 punkti ning tüüris mängu raske 77:71 võiduni.

Suurima panuse Sõmeru võitu andsid Argo Höövelson ja Asko Meiner võrdselt 20 punktiga, SK Rakke tulemuslikumad olid Ergo Sildmets 19 ning Mikk Altermann 17 punktiga.

6 võidu ja 1 kaotusega on Sõmeru meeskond Eesti Ööjooks Kossuliiga esiliiga liider, SK Rakke on seitsmest mängust võidurõõmu maitsnud vaid korra ning asub 8. kohal.