Simuna thrillerist väljus võitjana Tamsalu

Meistriliiga nädala viimases kohtumises pidasid ülipõneva thrilleri Simuna Spordiklubi ning Tamsalu/JaKon Ehitus. Tugeva viimase veerandaja toel kirjutas hinnalise 82:79 võidu tabelisse Tamsalu meeskond.

Algis Liblik
Algis Liblik oli 21 punktiga Tamsalu parim (foto: Ain Liiva)

Sügisel karikavõistlustel kaks omanäolist (esimese mängu kodusaalis võitis Tamsalu 15ga ning kordusmängu Simuna omakorda 49 punktiga) mängu pidanud võistkonnad pakkusid pealtvaatajatele väga põneva vastasseisu. Kohtumise alguses haaras kerge initsiatiivi kodumeeskond, kes parimal hetkel kuue punktiga (15:9) juhtima pääses. Veerandaja lõpuks õnnestus Tamsalul tabloole tuua 17:17 viik.

Teise veerandaja alguses sai Simuna meeskond agressiivse kaitse toel oma mängu käima ning kontrollis väljakul toimuvat mõlema korvi all. Kodumeeskonna heale tegutsemisele aitas kaasa ka Tamsalu pink, kes ebasportliku vea järel ei olnud rahul kohtunike tegevusega ning sellega veel ka tehnilise vea teenis. Simuna kasutas vastase peataolekut oskuslikult ära ning asus koos lõpusireeniga tabatud kaugviske järel poolajaks 41:29 eduseisu.

Ka teise poolaja alguses väljakul toimuvasse muutust ei tulnud. Tamsalu küll üritas kõvasti, kuid Simunal oli alati vastus olemas ning eduseisu hoiti kümne punkti piirimail. Viimasele veerandajale mindi vastu Simuna 60:51 juhtimisel.

Kohtumise lõpp kujunes saali kogunenud korvpallisõpradele tõeliseks maiuspalaks. Meeskondlikult ja emotsionaalselt tegutsenud Tamsalu mängijad asusid vahet isukalt vähendama ning Algis Libliku tabamuste toel jõuti veerandaja keskpaigaks 65:65 viigini. Hoogu sattunud külalised sellega aga ei piirdunud ning pääsesid poolteist minutit enne normaalaja lõppu ette juba 78:73. Sel hetkel teenis oma viienda vea Tamsalu mängu dirigent Livar Liblik ning Tamsalu leeri tekkis kerge kaos. Vastastikkuste vabavisete virvarris õnnestus lõpuks pikem õlekõrs tõmmata külalistel, kes kirjutasid tabelisse ülimagusa 82:79 võidu.

Nii võitjate kui kaotajate ridades kogus neli mängijat kahekohalise punktiskoori. Tamsalu skoori eest hoolitsesid enim Algis Liblik 21, Livar Liblik, Karel Eesmaa ning Janari Taar kõik 17 punktiga. Simuna parimad olid Kaspar Põldmaa 21, Alo Põldmaa 15 ning Sigmar Kadastik ja Erkki Sillamaa 14 punktiga.

Mõlemad meeskonnad jagavad koos Kadrina Karudega 2 võidu ja 4 kaotusega turniiritabeli 5.-7. kohta.

Tamsalu meeskonnale oli see nädala jooksul juba teiseks kohtumiseks. Mõned päevad varem võeti kodusaalis vastu 1JVBr meeskond, kellele ühepoolses kohtumises kindlalt 62:91 alla jäädi.

Suurimad teened ajateenijate võidus olid Sander Ramulil, kes viskas 30 punkti. Tamsalul poolel vastasid Livar Liblik 21 ning Janari Taar 18 punktiga.