Sõmeru asus veerandfinaali juhtima

Lääne-Virumaa Kossuliiga esiliiga play-off sai vägeva avalöögi, kui Sõmerul peetud veerandfinaalis alistas kohalik meeskond Tamsalu/JaKon Ehituse 75:69 (37:34).

Lääne-Virumaa Kossuliiga - Sõmeru
Sõmeru meeskond asus veerandfinaali juhtima

Kohtumist alustas paremini kõrgema asetusega Tamsalu, kes asus avaperioodi järel 20:15 eduseisu. Teisel veerandajal sattus aga pidurdamatusse hoogu Sõmeru liider Andri Metsaru, kelle 15 (!) punkti toel pääses kodumeeskond poolajavileks omakorda 37:34 juhtima.

Teise poolaja alguses pääses Sõmeru korraks juba ka kümne punktiga ette (44:34), kuid Tamsalu võitles end mängu tagasi ning kolm minutit enne kolmanda veerandaja lõppu näitas tabloo 47:43. Perioodi lõpp kuulus taas kodumeeskonnale, kes viimaseks vaatuseks võitles välja 61:51 eduseisu.

Kätte võidetud edu suutsid sõmerulased hoida ka pea terve viimase veerandaja. Veel kolm minutit enne kohtumise lõppu särasid tablool 71:61 edunumbrid. Tamsalulaste liidri Karel Eesmaa hingestatud ja resultatiivne tegutsemine vähendas Tamsalu kaotusseisu lõpuvileks 6-punktiliseks.

Suurima panuse Sõmeru võitu andsid Asko Meiner 26, Andri Metsaru 22 (neist 17 esimesel poolajal) ja Rainer Pastimäe 14 punktiga. Tamsalu resultatiivseimad olid Arlen Liivak 19, Karel Eesmaa 18 ning Tauno Pukk 14 punktiga (sh vabaviskeid 11/8).

Arlen Liivak
Arlen Liivak (palliga) oli Tamsalu resultatiivseim 19 punktiga

Et veerandfinaalidest edasi pääseb kahe kohtumise kokkuvõttes parem meeskond, jagub põnevust ka reedel, 31. märtsil kell 20:00 Tamsalus toimuvaks vastasseisuks.