SK KNT võttis avamängus oma

Kolmapäeval pidasid Rakveres Lääne-Virumaa Kossuliiga esiliiga veerandfinaali avavaatuse Rakvere Tööriistamarket ja SK KNT. Esimese kohtumise kallutas tulemusega 64:54 enda kasuks mullune meister SK KNT.

SK KNT
Kalev Sädeme juhendatav SK KNT astus sammu poolfinaali suunas

Rakvere meeskond oli mänguks väga hästi valmis ning šokeeris vastaseid 9:0 algusega. Kundalased küll veidike kosusid, kuid esimese veerandaja järel näitas tabloo kodumeeskonna eduseisuks 14:9. Pisikeselt puhkepausilt naasnuna olid SK KNT mängijad justkui ümber sündinud ning lasid vastastel visata vaid viis punkti ning asusid omakorda poolajaks 28:19 eduseisu.

Teisel poolajal tegid külalised veel ühe 10:0 vahespurdi ning kasvatasid eduseisu juba 39:25-le. Viimase veerandaja keskpaigas näitas tabloo kundalaste eduseisuks juba 61:41 ning sel hetkel tundus, et veerandfinaali saatus on otsustatud. Tööriistamarket ei visanud siiski püssi põõsasse ning lõpetas kohtumise 13:3 ülekaaluga ning vähendas korduskohtumiseks kaotusseisu 10-punktiliseks. See jätab veel teoreetilise võimaluse alles, kuid Kunda meeskonna vastu saab võõrsil olema kahtlemata väga keeruline, sest kodusaalis nad sel hooajal veel kaotusekibedust tundnud ei ole.

Suurima panuse SK KNT võitu andis Kert Vergi 17 punktiga, Toomas Hain ja Roger Kaldaru lisasid 13 punkti. Kaotajate parimad olid Andreas Poolen 13, Tauri Teder 11 ning Mikk Joorits 10 punktiga.

Kert Vergi
Kert Vergi vedas SK KNT avamängus võidule

Korduskohtumine peetakse pühapäeval 2. aprillil kell 14:00 Kundas. Edasi pääseb parem meeskond kahe mängu kokkuvõttes. Selle paari võitja läheb poolfinaalis vastamisi põhiturniiril teise koha saavutanud Hulja meeskonnaga.

Fotograaf Ain Liiva fotogalerii esimest mängust on leitav Lääne-Virumaa Korvpalli Facebooki lehel. Vaatamiseks, vajuta SIIA.