Meistriliigas vahetus liider

Lääne-Virumaa Kossuliiga meistriliigas sai senine liider Väike-Maarja Päästekool juba teise kaotuse järjest ning loovutas kaks vooru enne põhiturniiri lõppu tabeli esikoha Kadrina Karude meeskonnale.

16. vooru kohtumises pidid päästjad tunnistama igipõlise rivaali RLV Massive 84:80 paremust. Kohale tulnud pealtvaatajatele tõelise põnevusetenduse pakkunud meeskonnad läksid viimasele minutile Haljala meeskonna 76:75 eduseisul. Kohtumise lõppseis vormistati rohkete vabavisete toel ning pikema õlekõrre tõmbas sel korral Massive.

Võitjate edu tugines tagaliinile – Aron Kuusik viskas üleplatsimehena 30 punkti, Cristo Kens lisas 19 punkti. Päästekooli resultatiivseim oli Mihkel Mager 23 punktiga.

Aron Kuusik
Aron Kuusik

Massive on põhiturniiri lõpu eel leidnud hüva hoo, sest loetud päevad varem alistati ka Virumaa PK 93:84. Võidu peaarhitekt oli Roman Konontšuk 27 punktiga, Lauri Leppik lisas 18, Aron Kuusik 17 ning Mattias Hunt 16 punkti. Virumaa PK parimad olid Henri Matikainen 16 ning Ander Talu 14 punktiga.

Kahel korral käis nädala jooksul väljakul ka 1. jalaväebrigaadi korvpallimeeskond. Esmalt alistuti Kadrina Karudele 70:94 (Artur Konontšuk 18, Lauri Mets 17, Raimond Tribuntsov 17 – Henri Kelt 25, Germo Reimer 19) ning seejärel kirjutati turniiritabelisse magusad võidupunktid 83:72 paremusega Simuna SK üle. Võidu muudab eriti hinnaliseks tõsiasi, et sõjaväelased tulid kohale vaid algviisikuga! Meeskonnad näitasid harvanähtavat tabavust kaugvisetel – kahe meeskonna peale tabati neid suisa 30.

Võitjate ridades oli suurepärases hoos 8 kaugviset tabanud Germo Reimer, kogudes 33 punkti. 6 kolmest tabanud Kevin Täpp lisas 26 punkti. Simuna SK 72st punktist 62 jagunes kolme mängija vahel – Sigmar Kadastik viskas 23, Kaspar Põldmaa 20 ning Karlis Karm 19 punkti.

Turniiritabel on hetkel äärmiselt intrigeeriv:

Lääne-Virumaa Kossuliiga meistriliiga turniiritabel_22.03.17 seisuga
Meistriliiga turniiritabel 22.03.2017 seisuga

Meistriliiga põhiturniiri lõpp saab olema mänguderohke – nädala jooksul peetakse koguni 9 kohtumist ning põhiturniirile tõmmatakse joon alla 2. aprillil.

Esiliigas lõppes põhiturniir ning selgusid veerandfinaalpaarid. Põhiturniiri kaks esimest meeskonda Ilves Transport ja Hulja pääsesid otse poolfinaali, 3.-6. koha meeskonnad selgitavad nelja parema hulka pääsejad veerandfinaalis.

Esimeses vastasseisus lähevad kokku põhiturniiri kolmas meeskond ja valitsev esiliiga meister SK KNT ning kuuenda koha meeskond Rakvere Tööriistamarket. Avakohtumine leiab aset kolmapäeval 29. märtsil kell 20:00 Rakveres ning korduskohtumine 2. aprillil kell 14:00 Kundas.

Teise veerandfinaalpaari moodustavad Tamsalu/JaKon Ehitus ja Sõmeru. Mulluse hooaja pronksimeeskond Tamsalu saavutas põhiturniiril 11 võidu ja 7 kaotusega neljanda kohta, Sõmeru meeskond platseerus 9 võidu ja 9 kaotusega nende järel viiendaks. Seeria esimene mäng peetakse Sõmerul teisipäeval 28. märtsil kell 19:00 ning edasipääseja selgub reedel 31. märtsil kell 20:00 Tamsalus.

Veerandfinaalidest pääseb edasi parem meeskond kahe mängu kokkuvõttes. Kossuliiga finaalturniir toimub 6. mail Rakvere Spordikeskuses.