Sõmeru alistas kodusaalis SK KNT

Esiliigas võõrustas Sõmeru meeskond SK KNT meeskonda ning kirjutas turniiritabelisse kolme kaotuse kõrvale 11. võidu. Võidupunktid läksid turniiritabelisse kirja tulemusega 81:72.

Madis Kerge
Madis Kerge kerkis võidumängus Sõmeru parimaks (foto: Ain Liiva)

Tasavägiselt alanud mängus kumbki osapool initsiatiivi haarata ei suutnud, esimese veerandaja järel juhtis napilt 19:18 SK KNT. Teisel veerandajal õnnestus kodumeeskonnal eduseis enda kätte haarata ja poolajaks omakorda 33:30 ette pääseda.

Esimesel poolajal kätte võidetud kontrolli ei andnud kodumeeskond käest ka teisel poolajal. Kolmanda veerandajaga kasvatati vahe kahekohaliseks (59:47) ning ohtlikusse lähedusse vastast enam ei lastudki.

Sõmeru pani võidule aluse väga meeskondliku tegutsemisega. Meeskonna parimana kogus Madis Kerge 22 punkti, 15 punktiga toetasid Argo Höövelson, Asko Meiner ja Karl Lugenberg. SK KNT resultatiivseim oli samuti 22 punktiga Toomas Hain, Roger Kaldaru lisas 21 punkti.

Sõmeru meeskond on Eesti Ööjooks Kossuliiga juhtkolmikus koos Ilves Transpordi ja Ekonet Eestiga, kõigil meeskondadel on senistest mängudest kirjas 3 kaotust. Sõmerul jääb põhiturniiril pidada veel 2, Ilves Transpordil 3 ja Ekonet Eestil 4 mängu. Omavahelised mängud on kõigil peetud, seega saavad põhiturniiri lõpliku asetuse osas määravaks allesjäänud mängude tulemused. Kui ükski meeskond enam kaotusekibedust ei tunne, läheb omavaheliste punktide ja skoori lugemiseks.

SK KNT’l on pidada jäänud veel kolm mängu. 7 võidu ja 6 kaotusega paiknetakse hetkel turniiritabeli 5. kohal ning play-off’i koht veel kindel ei ole, sest lähimad jälitajad SK Vinni Tammed ja Rakvere Tööriistamarket jäävad maha vaid kahe võiduga.