Esiliigas kolmikjuhtimine!

Esiliiga põhiturniiri lõpp on kujunemas ootamatult põnevaks – senine kindel liider Ilves Transport on saanud kaks kaotust järjest. Viimati tuli võõrsil tunnistada lähirivaal Ekonet Eesti kindlat 81:59 paremust.

Andres Saukas
Andres Saukas viskas Ilves Transpordi vastu 25 punkti (foto: Ain Liiva)

Kohtumise algus sellist asjade käiku ei ennustanud, sest Ilves Transport asus 8:2 juhtima ning võitis esimese veerandaja 19:15.

Teise veerandaja esimeste minutitega viskas aga kodumeeskond 11 vastuseta punkti ning enam initsiatiivi käest ei andnud. Poolajaks juhtis Ekonet Eesti 43:32.

Otsustav murrang toimus kolmandal veerandajal, mille Ekonet võitis koguni 30:9 ning kasvatas viimaseks veerandajaks vahe juba 73:41-le. Kohtumise lõpus suutis Ilves Transport küll veidike vahet vähendada, kuid võitjas kahtlust ei tekkinud.

Väga ühtlaselt tegutsenud Ekoneti parimad olid Andres Saukas 25, Raigo Pärs lisas 18 ning Alvar Värs 16 punkti. Ilves Transpordi ridades jõudis ainsana kahekohalise punktiskoorini Priit Aja, kes viskas 14 punkti.

See mäng muutis esiliiga turniiritabeli ääretult põnevaks, sest nüüd on kolmel meeskonnal kolm kaotust – Sõmerul 14st, Ilves Transpordil 13st ja Ekonet Eestil 12st mängust. Kes neist ja millises järjekorras jõuab põhiturniiril kahe parema hulka ja pääseb otse poolfinaali, selgub juba järgmiste voorudega.