Simuna SK hullas SK KNT vastu

Testturniiri B-alagrupis hullas Simuna Spordiklubi kodusaalis SK KNT meeskonna vastu. Kaugviskeid armastav Simuna kostitas vastaseid koguni 25 (!) tabava kolmesega ning võttis kindla 98:58 võidu.

Kaspar Põldmaa
Kaspar Põldmaa tabas sel hooajal juba teist korda 10 kaugviset (foto: Ain Liiva)

Kohtumine algas juba esimestest minutitest SK KNT jaoks kurjakuulutavalt, sest kodumeeskond alustas mängu kolme järjestikkuse tabava kaugviskega ning asus 9:0 juhtima. Ilma mitmete põhitegijateta mängule tulnud Kunda meeskond sai siiski esimeset ehmatusest üle, avaveerandaja järel näitas tabloo Simunale 28:17. Teisel perioodil kasvatas kodumeeskond eduseisu juba enam kui kahekümne punktiliseks.

Pärast poolajapausi pani Simuna hoogu veel juurde – kolmandal veerandajal jõudis sihtmärgini koguni 7 kaugviset. 51:27 ülekaal teisel poolajal andis Simuna Spordiklubile lõpuks suure 98:58 võidu.

Pidurdamatus hoos olid võitjate väledad tagamängijad Kaspar Põldmaa ja Erkki Sillamaa, kes viskasid vastavalt 32 ja 30 punkti. Põldmaa kordas oma selle hooaja rekordit, tabades kokku 10 kaugviset, Sillamaa lisas omalt poolt 7 kolmest. SK KNT meeskonna poolel jõudis ainsana kahekohalise punktiskoorini keskmängija Toomas Hain, kes viskas 14 punkti.

Simuna SK hoiab enda käes Lääne-Virumaa Kossuliiga rekordit, milleks on 29 tabavat kolmepunktiviset mängus. Ka sel korral ei jäädud 25 tabamusega oma rekordist kaugele.

4 võidu ja 1 kaotusega on Simuna SK B-alagrupis teisel kohal, SK KNT jagab 2 võidu ja 3 kaotusega 4.-6. kohta.