Mikko Virkala

Simuna alistanud Päästekool lõpetas esimese ringi liidrikohal

Meistriliiga liider Väike-Maarja Päästekool suundub jõulupuhkusele võidulainel, sest esimese ringi viimases kohtumises alistati võõrsil 94:77 Simuna Spordiklubi.

Tasavägist mängu jagus seitsmeks minutiks, mille järel kodumeeskond 13:10 eduseisu hoidis. Päästekool lõpetas esimese veerandaja aga 15:2 spurdiga ning pääses ette 25:15. Teise perioodi nelja minuti jooksul visati veel 12 vastuseta punkti ning kasvatati vahe juba 37:15-le. Väikese mõõna järel Simuna siiski kosus ning vähendas poolajaks vahe soliidsemaks (48:36).

Teine poolaeg kulges külaliste kindla kontrolli all – viimasele veerandajale mindi vastu seisul 74:56 ning mängu lõppseisuks vormistati 94:77.

Üleplatsimees oli harjumuspäraselt Kristo Saage, kes tabas 10 kaugviset ning viskas 36 punkti. Simuna poolel vastasid Erkki Sillamaa 21 ning Eerik Sillamaa 17 punktiga.

Päästekool lõpetas esimese ringi 5 võidu ja 1 kaotusega, millega ollakse ainuliider. Simuna SK on vastupidiselt võitnud aga vaid ühe kohtumise, millega ollakse hetkel turniiritabeli viimasel pügalal.