RLV Massive läks poolfinaali juhtima

Meistriliiga poolfinaalis suutis RLV Massive lõpuminutitel seljatada Väike-Maarja Päästekooli 72:66 ning asus kahe võiduni mängitavat seeriat 1:0 juhtima. Järgmine mäng toimub neljapäeval 27. aprillil kell 19:15 Haljalas.

Kogenud Livar Libliku 8 järjestikkuse punkti toel asus Päästekool kodusaalis kohtumist kolme minutiga 8:2 juhtima. Kätte võidetud kontrolli ei andnud Väike-Maarja meeskond käest terve esimese veerandaja vältel, võites selle 17:11.

Livar Liblik
Livar Libliku 23 punkti ei suutnud Päästekooli kaotusest päästa (foto: Ain Liiva)

Teisel veerandajal leidis oma mängurütmi ka RLV Massive, kes kuuendaks minutiks suutis mänguseisu võrdsustada (26:25). Hüva hooga esimene poolaeg ka lõpetati ning asuti puhkepausiks 34:32 juhtima.

Teist poolaega alustas Päästekool 13:6 vahespurdiga, mis viis nad 45:40 eduseisu. Haljala meeskond tuli küll taas järgi ning asus omakorda juhtima, kuid viimasele perioodile mindi siiski kodumeeskonna 55:52 eduseisul.

Väike-Maarja meeskond suutis eduseisu hoida kuni viimase veerandaja kuuenda minutini, mil tablool säras skoor 62:61. Sellest hetkest suutis oma tahtmise peale suruda RLV Massive – esmalt asuti 66:62 juhtima, seejärel lasti Päästekoolil viigistada, kuid viimasel kahel minutil vormistati 72:66 võit. Kohtumise lõpp oli tegelikult väga pingeline, kodumeeskond lihtsalt ei suutnud mitmeid vabalt sooritatud viskeid sihile saata ning valusast kaotusest polnud pääsu.

Võitjate parim oli Roman Konontšuk 21 punktiga, Marko Kostap lisas 15 ning Mattias Hunt 14 punkti. Päästekooli suurim skooritegija oli vigastust trotsides mänginud Livar Liblik 23 punktiga, Ekke Lõhmus lisas 14 punkti.