Milline mäng! 72:71 võit otsustavas mängus viis finaali SK KNT!

SK KNT juhtis esiliiga poolfinaali otsustava kohtumise viimase veerandaja alguses Hulja vastu 62:46 ning näis, et mäng on tehtud… Hulja vastas aga 18:0 spurdiga ning asus lõpuminuteil omakorda 64:62 juhtima! Lõpusekundite vabavisete virvarris tõmbas pikema õlekõrre siiski SK KNT meeskond, kes ülimagusa 72:71 võiduga pääses finaali mullust tiitlit kaitsma!

Võidukas SK KNT meeskond
SK KNT meeskond jõudis teist aastat järjest Lääne-Virumaa Kossuliiga esiliiga finaali (foto: Ain Liiva)

Kohtumine algas tasavägiselt ning suurim vahe oli vaid paar punkti. Hulja liidrid Andres Saukas ja Rainer Talpas vedasid oma meeskonda edukalt, visates avaveerandi 22st punktist koguni 14. SK KNT poolelt näitas head valmisolekut Sten Pobbul, kes kostitas sel perioodil vastaseid 9 punktiga. Esimesele puhkepausile mindi kundalaste 25:22 eduseisul.

Teine veerandaeg kulges samasuguses rütmis, kus mõlemal poolel olid omad võimalused, kuid Kunda meeskond suutis hoida pisikest edu. Kaks minutit enne poolaja lõppu õnnestus Hulja meeskonnal 36:34 juhtima pääseda, kuid SK KNT vastas allesjäänud aja jooksul Tauri Tomsoni kahe kaugviske toel 11:0 spurdiga ning asus poolajaks 45:36 juhtima.

Avapoolaja resultatiivseimad olid Kunda meeskonnas Sten Pobbul 15 punktiga, Hulja poolel Rainer Talpas 11 ning Kaarel Pomerants 10 punktiga.

Suuremat kirge ja tahtmist üles näidanud valitsev meister jätkas hoogsalt ka puhkepausilt tulles ning kasvatas eduseisu kahekohaliseks. Sten Pobbul sel perioodil skoori tegemisele keskenduma ei pidanud, sest korvialused jõud Toomas Hain ja Hendry Engelbrecht tõid meeskonna 13st punktist 11. Viimasele veerandajale mindi endiselt kundalaste eduseisul – tablool säramas numbrid 58:46.

Kohe viimase veerandaja alguses ilmus tabloole kogu mängu suurim vahe 62:46 ning tundus, et Ilves Transpordi finaalivastane on selgunud. Kundalaste keskmängija Toomas Haini valus viies viga tekitas aga SK KNT ridades kerge paanika ning kogenud Hulja ei jätnud võimalust kasutamata. Viie minuti jooksul tehti uskumatu 18:0 vahespurt ning asuti omakorda 64:62 juhtima!

Sellest hetkest alati läks lahti taktikaline strateegia ning vastastikkuste vigade tulemusel sai kumbki meeskond vabaviskejoonelt kätt harjutada kümnel korral. Pikema õlekõrre tõmbas selles olukorras SK KNT, kelle liider Sten Pobbul tabas kõik 10 viset (kogu mängu peale tema vabavisked 17st 15!), Hulja suutis aga realiseerida vaid pooled üritustest. Kunda meeskonna 72:69 eduseisul tabasid huljalased veel kahepunktiviske, kuid ülimagusa võiduga pääses mullust tiitlit kaitsma SK KNT.

Hulja-SK KNT poolfinaali lõpuhetked
Sten Pobbul tabas viimase 2 minuti jooksul vabaviskeid 10/10 ning vedas oma meeskonna finaali (foto: Ain Liiva)

Kohtumise kangelane Pobbul oli ühtlasi 25 punktiga SK KNT resultatiivseim, Hendry Engelbrecht lisas 15 ning Toomas Hain 13 punkti. Hulja meeskonna skoor jagunes ühtlaselt – Rainer Talpas ja Mardo Mäeots tõid 17, Kaarel Pomerants 16 punkti.

Mängu olulisusest ja närvilisusest annab märku tõsiasi, et kahe meeskonna peale tehti koguni 52 viga ning teeniti 66 vabaviset!

Kohtumise mahukas pildigalerii:

6. mail Rakvere Spordikeskuses toimuval finaalpäeval on kell 12:00 algavas pronksimängus Hulja meeskonna vastaseks Sõmeru. Kell 14:00 asuvad Kossuliiga esiliiga meistritiitli nimel heitlema SK KNT ja Ilves Transport.