POOLFINAAL: Väike-Maarja Päästekool – RLV Massive

Teisipäeval saab alguse meistriliiga ülipõnev poolfinaal, kus vastamisi lähevad igipõlised rivaalid Väike-Maarja Päästekool ja RLV Massive.

Valitsev meister ja karikavõitja Väike-Maarja Päästekool oli pikalt meistriliiga kindel liider, kuid viimastes voorudes teenitud kaks kaotust kukutasid nad teiseks – koos Kadrina Karudega teeniti 14 võitu ja 4 kaotust, kuid 1:2 allajäämine põhiturniiri omavahelistes mängudes andis põhiturniiri võidu Karudele. RLV Massive üritas samuti viimase vooruni kahe parema hulka pääseda, kuid 12 võidu ja 6 kaotusega jäädi siiski kolmandaks.

RLV Massive 2015 karikavõitja
RLV Massive on korra tulnud karikavõitjaks, meistriitlit veel võidetud ei ole (foto: Ain Liiva)

Omavahelised mängud on meeskonnal sel hooajal 3:1 Päästekooli kasuks. Esmalt kohtuti põhiturniiril 17. novembril ning Haljalas mängides suutsid päästjad 84:75 võita. Nädal enne jõule ristati piigid karikafinaalis, ka siis suutis Päästekool võita, sedapuhku skooriga 69:64. Meistriliiga teises ringis olid Väike-Maarja meeskonna võidunumbrid 84:78 ning ainsa võidu suutis Massive võtta põhiturniiri eelviimases voorus, kui võõrsil oldi parem 84:80. Huvitava tähelepanekuna saab välja tuua fakti, et kõik meistriliiga põhiturniiri mängud lõppesid selliselt, et võitja viskas 84 punkti.

Väike-Maarja Päästekooli suurim skooritegija Markus Laanemets on paraku juba 2 kuud vigastusega väljas ning meeskonda poolfinaalis aidata ei saa. Tema äraolekul kannavad korvialuses tsoonis põhiraskust keskmängija Ekke Lõhmus ning ääre positsioonil Taavi Veevo, Mihkel Mager ja Tõnis Uueküla. Uueküla on küll käinud vaid ühel mängul, saab näha, kas kohamängudeks on mees kohale aetud või mitte. Tagaliinis on koosseis samuti väga ühtlane ja mitmekülgne – kogenud Livar Libliku ja Argo Höövelsoni kõrval on rotatsioonis võtta ka Rauno Tikko, Taavi Leinart, Karel Kutser ja Artur Kusnerov.

Väike-Maarja Päästekool
Kas Väike-Maarja Päästekool jõuab ka sel hooajal finaali? (foto: Ain Liiva)

RLV Massive’i koosseis on samavõrd mitmekesine. Korvialuses tsoonis askeldavad ääremängijad Marko Kostap, Mattias Hunt ning meeskonna liider Roman Konontšuk, vajadusel annavad puhkuseminuteid Aivo Timm ja Andres Voorand. Väikese ääre positsioonil saab varieerida Sander Karro, Lauri Leppiku, ja Martin Otsa vahel. Tagamängijate osakonnas on selged liidrid Aron Kuusik ja Cristo Kens, oma tähtis roll on täita ka Silver Ramulil, Toomas Luhal ja Arlis Krikkil.

Kerge favoriidikoorem lasub selles seerias Päästekooli õlul, põhjus selleks on lihtne – tegemist on kolme viimase aasta meistri ning valitseva karikavõitjaga. Massive on mitmel puhul jõudnud finaali ning 2015. aastal tuldi ka karikavõitjaks, kuid meistritiitlit siiani võita pole õnnestunud.

Poolfinaalid peetakse kahe võiduni, seejuures esimene ja vajadusel kolmas kohtumine peetakse kõrgema asetusega meeskonna koduväljakul ehk Väike-Maarjas. Esimene kohtumine toimub teisipäeval, 18. aprillil kell 19:15 Väike-Maarja Spordihoones ning teine vastasseis leiab aset nädal hiljem neljapäeval, 27. aprillil kell 19:15 Haljalas.

Alusta vestlust

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.