RLV Massive kukutas Päästekooli!

Lääne-Virumaa korvpalli viimase kolme hooaja valitseja Väike-Maarja Päästekool kaotas poolfinaalseerias RLV Massive meeskonnale ka teise kohtumise ning sel hooajal finaali ei jõudnud. Saalitäie fännide marulisel kaasaelamisel lõpetas RLV Massive seeria ülikindla 90:68 võiduga.

RLV Massive 2015 karikavõitja
Kas RLV Massive suudab sel hooajal võita oma esimese meistritiitli? (foto: Ain Liiva)

Mängu esimesed 4 minutit kulgesid võrdselt ning Päästekool juhtis 9:8. Sellest hetkest algas kodumeeskonna pidu, kes avaperioodi lõpuks 27:19 eduseisu haaras. Teisel veerandajal juhiti korraks ka kümne punktiga (31:21), kuid seejärel suutis ka Väike-Maarja meeskond kosuda ning vähendas kaotusseisu 36:34-le. See oli aga vaid hetkeline helge moment, sest poolaja lõpetuseks lasti RLV Massive’l teha 13:4 spurt ning 49:38 ette pääseda.

Teise poolaja esimese kolme minutiga viskas Haljala meeskond veel kuus vastuseta punkti, asus 55:38 juhtima ning mäng oli tehtud. 25:12 ülekaal kolmandal veerandajal tõi viimaseks perioodiks tabloole numbrid 74:50. Kohtumise lõpp oli vaid vormistamise küsimus ning lõpuvile kõlades oli selge, et Lääne-Virumaa saab omale uue korvpallimeistri – ükski ülejäänud kolmest poolfinalistist pole varem esikohta võitnud.

Roman Konontšuk
Roman Konontšuk viskas üleplatsimehena 25 punkti (foto: Ain Liiva)

Võitjate ridades oli suurepärases hoos Roman Konontšuk, kes oli 25 punktiga üleplatsimees. Suure panuse võitu andsid ka Cristo Kens 19, Mattias Hunt 14 ja Aron Kuusik 13 punktiga. Päästekooli parimad olid Taavi Leinart 18 ja Argo Höövelson 15 punktiga.

6. mail Rakvere Spordikeskuses toimuval finaalpäeval astub Väike-Maarja Päästekool seega väljakule kell 16 algavas pronksiheitluses ning RLV Massive asub oma esimest meistritiitlit püüdma kell 18 algavas finaalis. Vastased neiks mängudeks selgitavad eeloleval nädalal Kadrina Karud ja Virumaa PK. Esimene kohtumine toimub pühapäeval, 30. aprillil kell 18:30 Kadrina Spordikeskuses.