POOLFINAAL: Kadrina Karud – Virumaa PK

Täna alustavad meistriliigas poolfinaalseeriat põhiturniiri parim meeskond Kadrina Karud ja neljandana lõpetanud Virumaa PK. Kumb meeskond pääseb 6. mail Rakvere Spordikeskuses toimuvasse finaali ning kelle pärusmaaks jääb heidelda pronksile?

Kadrina Karud
Kas põhiturniiri võitja Kadrina Karud hea hoog jätkub ka poolfinaalis Virumaa PK vastu? (foto: Ain Liiva)

Kadrina Karud on terve hooaja vältel olnud stabiilselt heas hoos ning Väike-Maarja Päästekooliga heidelnud põhiturniiri võidu nimel. Just viimase ringi paremus omavahelises vastasseisus tõigi Karudele kohamängudeks parima asetuse. Virumaa PK seevastu heitles hooaja vältel 4.-6. koha nimel koos Simuna SK ja 1JVBr meeskonnaga.

Omavahelised mängud on 3:0 Karude kasuks ning tuleb tunnistada, et tegemist on Virumaa PK jaoks ebamugava vastasega. Kõige tasavägisem oli esimese ringi kohtumine, mille kadrinalased võõrsil 89:85 võitsid. Ülejäänud kaks kohtumist läksid selgelt ühte „väravasse“ – 2. veebruaril oli lõppresultaat 97:68 ning 1. aprillil 109:81.

Kadrina meeskonna liider on nende suurim skooritegija Sander Ramul, kes on palju peavalu valmistanud ka Virumaa PK meeskonnale (kolmes kohtumises keskmiselt 30 punkti!). Samavõrd ohtlikud on ka Raimond Tribuntsov, alles 16-aastane Artur Konontšuk (valiti äsja meistriliiga märtsikuu parimaks mängijaks) ning Rakvere Tarvase ridades ka Alexela korvpalli meistriliigas platsil käinud Lauri Mets. Põhiraskust kannavad veel Hans Keskülla, Tauri Meremaa ja Martin Murumägi.

Virumaa PK meeskonnast leiame 3 mängumeest, kes kuulusid ka Rakvere Tarvase koosseisu – meeskonna aju on mängujuht Sten Saaremäel, suurim skooritegija on Ander Talu ning lisaks sai kõrgeimal tasemel karastuse ka Randel-Rainer Lille. Põhitegijate hulka kuuluvad veel ka Henri Matikainen, Sten Kuber, Karl Soosalu, Erik Kaasik, Kiur Thomas Vehmanen ja Kristjan Kruusimaa.

Selle paari favoriit on kindlasti Kadrina Karud, kuid play-off’is algab kõik teadupoolest nullist ja põhiturniiri mängude tulemused ei loe. Seda tõestas ilmekalt ka teine poolfinaal, kus nõrgema asetusega RLV Massive alistas viimase kolme aasta valitseja Väike-Maarja Päästekooli 2:0.

Seeria teine kohtumine toimub juba teisipäeval 2. mail kell 18:45 Rakvere Rahu hallis ning vajadusel kolmas mäng päev hiljem kolmapäeval 3. mail kell 20:15 Kadrina Spordikeskuses.

Alusta vestlust

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.