RLV Massive ja Hulja kasvatasid võiduarvet

Lääne-Viru Kossuliiga kaks, meistri- ja esiliiga, turniiri said uue aastanumbri saabumisega koheselt sisse uue hoo.

Meistriliigas läksid esimesena läinud teisipäeval Tapa sõjaväeosa spordisaalis kokku kohalik 1. jalaväebrigaad ja RLV Massive, kelle mäng kujunes oodatult tasavägiseks. Külalised Haljalast napsasid 10-punktilise 66:56 (poolaeg 35:27) paremuse ja kerkisid vähemalt üheks päevaks ainuliidriks, kuivõrd lähikonkurendid astuvad korpalliplatsile hiljem.

Küllaltki skoorivaeses mängus oli RLV Massive`i põhiliseks käimavedajaks Aron Kuusik 21 punktiga. Kahekohalise punktisumma lisas veel Roman Konontšuk, kelle arvele kogunes 11 punkti. Ajateenijatest kerkisid resultatiivsemaks Kevin Puntso 18 ja Martin Ütsmüts 16 punktiga.

Turniiritabelis oli RLV Massive`il 10. jaanuari seisuga kirjas kaheksast mängust kuus võitu. Ühe vähempeetud mängu juures järgnesid teisena-kolmandana võrdselt viie võiduga Kadrina Karud ja Väike-Maarja Päästekool.

Eelmisel laupäeval peetud esiliiga põhiturniiri 10. vooru avamatš Kadrina spordikeskuses, kus vastamisi läksid seni liidrikohta jaganud Hulja ja neljandal real paiknev Tamsalu/JaKon Ehitus, sama huvitavat lõpplahendust ei pakkunud.

Väljakuperemehed panid oma paremuse maksma skooriga 83:63 (poolaeg 39:29). Otsustav spurt tehti huljalaset poolt viimasel veerandajal, mis võideti 28:15.

Hulja olukord vaatamata suurele võidule siiski sama roosiline ei ole, sest aasta lõpus SK Rakkega mängus saadud raske jalavigastus jätab pikaks ajaks eemale ühe nende olulise mängumehe Rainer Talpase. Parimal juhul näeb esiliiga novembrikuu parima mängija auhinnaga tunnustatud Talpast väljakul taas kevadel toimuvates otsustavates matšides.

Hulja viimatise võidu suuremad arhitektid olid Andres Saukas 17, Kaarel Pomerants 15 ja Kristo Tammiksaar 14 punktiga. Ühtlasest tegutsemisest tulemusena jõudsid kahekohalise isikliku skoorini veel Tristan Frederik Murumägi (13 p) ja Mardo Mäeots (11 p).

Tamsalu poolelt vastasid Karel Eesmaa 18 ja Arlen Liivak 13 punktiga.

Esiliiga hetkeliidrina on Huljal tabelis kümnest mängust üheksa võitu. Kandadel on Ilves Transport ja SK KNT, kel ühe vähempeetud mängu juures kirjas kaheksa võitu. Kundalased juhatasid uue aasta sisse neljapäeval kodusaalis Simuna Artistoni vastu ja Ilves Transport mängib laupäeval Simunas sealse Ivaxiga.