Konkurent vääratas, Päästekool mitte

Tõenäoliselt pole palju neid kohaliku korvpalli huvilisi, kes uskusid hooaja eel, et Lääne-Virumaa Kossuliiga meistriliigas hakkab põhiturniiri liidrikoht käima tänavu käest kätte, nagu teatepulk. Ometi just nii on juhtunud.

Rakvere spordikooli kasvandik Taavi Veevo (keskel palliga) on osutunud Väike-Maarja Päästekooli üheks olulisemaks lüliks. (foto: Ain Liiva)

Kui nädala eest paiknes turniiritabeli ülemisel real RLV Massive, siis sellel nädalal on samas koha sisse võtnud Väike-Maarja Päästekool. Seda lihtsal põhjusel: Haljala valla korvpalli lipulaev RLV Massive vääratas viimati, kaotades Virumaa Pallimängude Koolile 74:82.

Tänavu Eesti korvpalli meistriliigaski Rakvere Tarva rivistuses karastust saanud VPK noortest kerkisid esile Ander Talu 27 ja Randel Rainer Lille 18 punktiga. Koduväljakul mänginud RLV Massive’i poolelt vastasid Sander Karro 26 ja Lauri Leppik 21 punktiga.

Samal ajal sugesid päästjad eesotsas seitse kaugviset tabanud ja kokku 26 punkti visanud Markus Laanemetsa ja kaaslasi 17 punktiga toetanud Taavi Veevoga teist Väike-Maarja meeskonda BGM Ehitust 91:74. Kaotajate resultatiivseim oli Taimo Tiimus 25 punktiga.

Enne kolmapäevaõhtust BGM Ehituse ja 1. jalaväebrigaadi vahelist mängu nägi Lääne-Virumaa Kossuliiga meistriliiga tabel välja järgmine: Väike-Maarja Päästekool hoidis liidripositsiooni kuue võidu ja kahe kaotusega, neile järgnesid võrdselt kuue võidu ja kolme kaotusega RLV Massive ja Kadrina Karud. Neljas-viies olid võrdselt neli võitu ja neli kaotust kogunud Virumaa PK ja Simuna Spordiklubi, kuuendal kohal hingas neile kohe kuklasse nelja võidu ja viie kaotusega 1. jalaväebrigaad ning viimasel, seitsmendal kohal paiknes kõik üheksa mängu kaotanud BGM Ehitus.

Põnevat vastasseisu võib oodata täna õhtul Kadrina Spordikeskuses, kus Kadrina Karude meeskond võtab kell 19.45 vastu tiitlikaitsja Väike-Maarja Päästekooli.

Kossuliiga esiliigas püsib seevastu liiderkolmik sarnaselt möödunud nädalaga kenasti koos. Kõik kolm esimest – Ilves Transport, SK KNT ja Hulja  – täiendasid eelmises voorus võiduarvet ja on kogunud võrdselt kümme võitu ja ühe kaotuse.

Seni mainimata mängudes alistas SK KNT Sõmeru 88:61 (Ilgar Kadõmov 18 ja Roger Kaldaru 17 p – Tarvo Seljamäe 23 ja Kristjan Kruusimaa 18 p). Ilves Transport ei andnud armu SK Aasperele, keda võideti 106:48 (Marek Suits 20 ja Sven Pugonen 17 p – Tanel Toomejõe 13 p).

Väikese vahega sammuvad nende kannul Rakvere Tööriistamarket, Tamsalu/JaKon Ehitus võrdselt kuue võidu ja viie kaotusega. Omavahelises heitluses tegid rakverlased mõningast mõõnaperioodi üle elavatele Tamsalu meestele läinud nädalal säru tulemusega 98:74.

Mikk Joorits panustas võitjate kasuks 24, Tauri Teder 19 ja Marko Torm 18 punkti. Kaotajatele tõid Henry Kaevu 19 ja Arlen Liivak 15 punkti.

Olulist võidulisa teenis SK Rakke, kes alistas Simuna Artistoni 93:59 (Mart Hahndorf 25 p – Mehis Meltsa 19 p) ja jätkab tabeli seitsmendal real heitlust play-off`i koha nimel, olles kogunud neli võitu ja seitse kaotust.

Raskes seisus on Simuna Ivax, kel kaheksanda koha omanikuna koos kaks võitu ja üheksa kaotust, samuti üheksas Simuna Artiston (1-9) ja kümnes SK Aaspere (1-10).

Alusta vestlust

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.