Kossuliigas jätkatakse pausi järel mängudega

Lääne-Virumaa Kossuliigas jätkatakse paarinädalase pausi järel taas mängudega. Et kevadisse play-offi jõuab mõlema liiga kuus paremat meeskonda, paljudel meeskondadel enam väga palju eksimise ruumi ei ole.

Mõlema liiga põhiturniiri kaks paremat meeskonda pääsevad otse poolfinaali. Veerandfinaalides lähevad vastamisi kolmanda ja kuuenda koha meeskond ning neljanda ja viienda koha meeskond. Poolfinaalis tuleb põhiturniiri võitja vastaseks neljanda-viienda koha paari võitja ning teise koha meeskond läheb vastamisi kolmanda ja kuuenda koha vahelise veerandfinaali võitjaga.

Aprilli lõpus Rakvere Spordikeskuses toimuvale Kossuliiga finaalpäevale pääsevad nii meistri- kui esiliigast neli paremat meeskonda. Poolfinaalide kaotajad selgitavad mõlema liiga 3. koha omaniku ning poolfinaalide võitjad heitlevad meistritiitli nimel.

Saab näha, kes meistriliiga kolmikust Väike-Maarja Päästekool, RLV Massive, Kadrina Karud pääseb otse poolfinaali ning milline meeskond peab alustama medaliteekonda veerandfinaalist. Või suudavad hetkel 3.-6. kohal platseeruvad Simuna SK, 1JVBR ja Virumaa PK hoopis teha ülitugeva teise poole ning ise kahe parema sekka tõusta? Maha ei saa kindlasti kanda ka seni võiduta BGM Ehituse meeskonda, kel kindlasti soov samuti kuu parema hulka tõusta.

Meistriliiga põhiturniiri paremusjärjestus 2016/2017

KohtMeeskondVK-/MÄ
19981.9

Esiliigas möödus esimene ring samuti kolme meeskonna võrdsel juhtimisel ning raske on öelda, kes kolmikust Ilves Transport, Hulja ja SK KNT kevadel juhtkolmikust pudeneb. Loomulikult, alati võib juhtuda nii, et põhiturniir lõpetatakse samuti kolmikjuhtimisel ning sel juhul otsustatakse turniiri edasine käik omavaheliste mängude punktide ja korvide vahe kokku löömisel.

Tamsalu/JaKon Ehitus on senise turniiri vältel vaikselt esikolmiku kannul „tiksunud“ ning võib eduka teise poolega ka ise täiesti vabalt hoopis põhiturniiri esimeste sekka kerkida.

Hetkel viimastel play-off kohtadel paiknevad Rakvere Tööriistamarket ja Sõmeru ei saa end aga sugugi kindlalt tunda, sest Rakke jääb vaid ühe ning Simuna Ivax kahe võidu kaugusele. Et SK Aaspere ja möödunud hooaja hõbe Simuna Artiston suudaksid veel kuue parema hulka jõuda, tuleb neil teises ringis saavutada rohkem võite kui kaotusi. See aga tähendab, et lisaks lähikonkurentidele tuleks üllatada ka mõnd tabeli ülemise otsa meeskonda.

Esiliiga põhiturniiri paremusjärjestus 2016/2017

KohtMeeskondVK-/MÄ
171171.8
251379.6
321687.7

Alusta vestlust

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.