POOLFINAAL: Hulja – SK KNT

Lääne-Virumaa Kossuliiga esiliigas on selgunud neli meeskonda, kes pääsevad 6. mail Rakvere Spordikeskuses toimuvale finaalpäevale. Poolfinaalides tehakse selgeks, kes asuvad finaalpäeval heitlema kirkaimale autasule ning kelle kelle pärusmaaks jääb võitlus pronksmedalitele. Teise poolfinaalina toome teieni Hulja – SK KNT vastasseisu eelvaate.

Hulja
Kas Hulja meeskond suudab sel hooajal finaali murda? (foto: Ain Liiva)

Mõlemad meeskonnad lõpetasid hooaja 15 võidu ja 3 kaotusega, paremus omavahelistes mängudes andis Huljale turniiritabelis teise koha ning otsepääsu poolfinaali, SK KNT pidi nelja parema hulka jõudmiseks veerandfinaalis mõõtu võtma Rakvere Tööriistamarketilt.

Põhiturniiril jäi meeskondade omavaheline saldo 1:1 – jõulude eel võttis Hulja kodusaalis üllatavalt kindla 83:66 võidu, teises ringis sai Kunda meeskond 77:70 revanši.

Hulja meeskond on aastaid esiliiga medalite jagamisel kaasa rääkinud, väikese tagasilöögina jäädi mullu kõige napimalt neljandaks. Sel hooajal on meeskonna liidriteks kerkinud Rainer Talpas ja Andres Saukas, kes mõlemad saanud ka esiliiga kuu parima mängija tunnustuse osaliseks. Lisaks kannavad meeskonnas põhiraskust ülikogenud Rein Ilves ja Raigo Pärs, nooruslikku uljust ja kiirust lisavad vaid 15-aastane Eesti noortekoondislane Kristo Tammiksaar ja Mardo Mäeots. Meeskonna ühtsusest ja pingi pikkusest annab märku see, et pingilt on võtta kindlad tegijad Ain Sats, Toivo Vainult ja Ivo Järvala. Hulja hingekirja kuulub ka Alvar Värs, kuid tema sel hooajal meeskonnale abiks käinud ei ole. Värsi lisandumine oleks Huljale suureks lisakäiguks.

Rainer Talpas
Pikalt vigastuspausilt naasnud Rainer Talpas on üks Hulja meeskonna võtmetegijaid (foto: Ain Liiva)

Ka SK KNT suureks tugevuseks on mitmekülgsus ja ühtsus. Selle meeskonna puhul on üsna tavapärane, et kahekohalise punktiskoorini jõuab 4-5 mängijat, mis omakorda muudab nad ohtlikuks iga vastase jaoks. Meeskonna skooriliidrid on Sten Pobbul, Toomas Hain ja Roger Kaldaru, kuid tähelepanuta ei saa jätta ka kogenud Ilgar Kadõmovit ning Kert Vergit.

Trumpässana on kundalaste treeneril Kalev Sädemel tagataskus varuks G4S Noorteliiga võistkonnas Alexela korvpalli meistriliigas mängiv 201-sentimeetrine talendikas Hendry Engelbrecht.

Veerandfinaalide tulemustele pilku heites hakkabki silma see, et kahes mängus kerkisid meeskonna suurimateks punktitoojateks erinevad nimed. Peaks mõnel liidril kehv päev olema, ei juhtu sellest midagi, sest teised tegijad on võimelised meeskonna välja vedama.

Poolfinaalid peetakse kahe võiduni, seejuures esimene ja vajadusel kolmas kohtumine peetakse kõrgema asetusega meeskonna koduväljakul ehk Kadrinas. Seeria avalöök toimub laupäeval 8. aprillil kell 15:00 Kadrina Spordikeskuses, kordusmäng aga nädal hiljem pühapäeval 16. aprillil kell 14:00 Kunda Spordikeskuses.

Alusta vestlust

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.