Karud võitsid avamängu 31-punktilisest kaotusseisust!

Meistriliiga veerandfinaalis pidasid uskumatu duelli maha põhiturniiri kolmandana lõpetanud Kadrina Karud ning viimase ehk kuuendana kohamängudele jõudnud 1JVBr meeskond. Poolaja koguni 31:64 kaotanud Karud võitsid marulise teise poolaja toel avamängu 94:89!

Kadrina Karud
Kadrina Karud said veerandfinaali avamängus hakkama väikest viisi imeteoga (foto: Ain Liiva)

Ilma mitme põhitegijata ning vaid 7 mängijaga kodumeeskond põrutas kolme minutiga 10:3 juhtima. Kättevõidetud edu hoiti esimese veerandaja lõpuni, mis võideti 29:22.

Ka teine veerandaeg algas sarnaselt – esimese kolme minutiga viskas kodumeeskond 11 punkti külaliste kolme vastu ning kasvatas eduseisu juba 40:25-le. Risto Puuri ja Aivar Päri vedamisel sellega aga ei piirdutud ning teise veerandaja 35:11 ülekaal kasvatas ajateenijate edu poolajaks juba 31-punktiliseks!

Esimese poolaja suur eduseis uinutas ilmselt kodumeeskonna mängijaid sedavõrd, et kolmandal veerandajal lasti Karudel mängu tagasi tulla. Peamiselt Allan Ehte ja Enes Kita resultatiivse tegutsemise tulemusel jõudsid külalised viimaseks perioodiks vaid 8 punkti kaugusele (78:70).

Sõduritel oli kõik kontrolli all veel neli minutit enne kohtumise lõppu, mil juhiti 84:78. Et poolfinaali pääseb parem meeskond kahe mängu kokkuvõttes, on selles seerias aga iga punkt väga oluline ning Kadrina meeskond võitles lõpuni. Tundub uskumatu, kuid teine poolaeg võideti 36 punktiga (!) ning korduskohtumisele minnakse Karude 5-punktilises eduseisus.

Üleplatsimees oli 35 punktiga Karude liider Allan Ehte, Enes Kita panustas võitu 26 punkti. 1JVBr resultatiivseimad olid Risto Puur 27, Aivar Päri 24 ning Carl-Erich Sooäär 22 punktiga.

Selle paari võitja läheb nelja parema hulgas vastamisi põhiturniiril teiseks tulnud RSK Tarvas I meeskonnaga. Eesti Ööjooks Kossuliiga finaalpäev toimub laupäeval 5. mail Rakvere Spordikeskuses.