Sõmeru jõudis karikavõistlustel kaheksa parema hulka

Nädal Kossuliigas

Eelmisel nädalal peeti Lääne – Virumaa Kossuliigas 8 kohtumist, 3 meistri – ja 5 esiliigas

Meistriliiga mängudega tehti algust reedel. Simuna SK kohtus kodus RSK Tarvasega. Simunal puudus nende mängujuht Alo Põldmaa, kes on hüppeliigese vigastuse tõttu pikemalt eemal. Avaveerand kulges tasavägiselt, Simunal jagunesid punktid võrdselt, Tarvase eest tegid põhiliselt skoori Martin Laandu ja Janari Alavere. Avaveerand Tarvasele 24:20. Ka teine veerand ei toonud mängu muutust ja poolajale mindi seisult 47:43 Tarvase juhtimisel. Kolmanda veerandi alguses tabas Marcus Merimaa järjest 2 kaugviset, lisaks tabavad vabavisked Kristjan Kroosilt ja kahene Janari Alaverelt ning 10:0 spurt oli tõsiasi ning viimasele veerandile mindi vastu seisult 68:60 Tarvasele.  Simuna suutis Erkki Sillamaa korvidest pääseda 5 punkti kaugusele 65:70, kuid enamaks polnud suutelised. Seepeale vastas Tarvas 10:0 spurdiga seisuks 77:67, lõpuminutitel suurendati vahet veelgi ja lõpptulemuseks kujunes võit Tarvasele 94:75. Kodumeeskonna rünnakut vedasid põhiliselt Erkki ja Eerik Sillamaa, kes viskasid 20 ja 15 punkti, Virmo Tammemägi lisas 14.  Tarvase poolelt tegi tavapäraselt resultatiivse mängu Marcus Merimaa, tabades 6 kaugviset ja visates 27 punkti, Janari Alavere lisas 14 ja Martin Laandu 12 punkti.

Reedel toimus ka teine meistriliiga mäng, mis toimus Väike – Maarjas, kus BGM Ehitus kohtus 7 mängijaga kohale tulnud 1JVBR meeskonnaga. Kodumeeskond alustas mängu 3 tabava kaugviskega ning 1 kahesega, 5ndaks mänguminutiks oli seis 11:0. Avakorvi sõduritel viskas Isak Lambot, kes 6ndal mänguminutil tabas kaugviske. BGM-i kättevõidetud eduseis püsis ja avaveerandi võit 19:8. Teisel veerandil sattus heasse hoogu BGM-i mängujuht Sander Klaan, visates 13 punkti ja juhatades kodumeeskonna poolajaks ette 45:27. Sõduritel ei tahtnud pall kuidagi korvi kukkuda, kolmandal veerandil suudeti visata vaid 9 punkti vastaste 22 vastu. Viimane veerand mängiti pingevabalt ja BGM sai kindla võidu 91:59. Sander Klaan viskas 18, Mait Jalast 16, Henri Matikainen 14 punkti. 1JVBR-i eest viskas Isak Lambot 20, Tauri Miggur lisas 16 ja Mikk Tali 11 punkti.

Kolmas meistriliiga mäng toimus Haljalas, kus RLV Massive mängis Lüganuse meeskonnaga, kellele eelnevalt kaotati. Lüganuse eest oli kohal nende esisnaiper Erik Raud, kes taaskord oli oma paremas headuses.  Taas pidi veenduma, et seda meest ei tohi lihtsalt viskele lubada. Avaveerandil tabas Erik Raud 3 kaugviset ja 1 kahese, RLV poolelt skoorisid Sander Karro ja Mattias Hunt. Avaveerand Lüganusele 27:26.  Teisel veerandajal muutus mäng kinnisemaks ja visati vähem punkte ning poolajale mindi viigiseisult 40:40. Kolmas veerand algas taas tagavägiselt, kuid seisult 54:52 suutis Massive teha vahespurdi 11:3 ja viimasele veerandile mindi vastu seisult 65:55. Kolm minutit viimast veerandit mängitud ja Massive ees 77:62, kuid Lüganuse polnud oma viimast sõna veel öelnud. Korvid Indrek Põllult, Erik Raualt ja Reijo Peenemaalt ning 39ndaks mänguminutiks oli seis 91:87 RLV-le. Seepeale vastas Sander Karro kahesega, vahetusest hästi mängu sekkunud Mihkel Mager lisas kolmese ning Mattias Hunt kahese ning võidunumbrid RLV-le 98:89. Sander Karro viskas kodumeeskonna eest 27 punkti, 5 kaugviset tabanud Mihkel Mager lisas 17 ja Mattias Hunt 13 punkti. Lüganuse eest tegi enim pahandust 7 kaugviset tabanud Erik Raud 27 punktiga, Reijo Peenemaa lisas 17 ja Jussi Kaldaru 16 punkti.

Esiliiga mängudega tehti algust esmaspäeval, kui Tamsalus kohtusid Jakon Ehitus/Tapa  ja Škoda Rakvere. Kodumeeskond läks juhtima Kristjan Nurmsalu ja Livar Libliku korvidest 6:1. Škoda sai esimese korvi mängust alles 5ndal minutil ning veerandaja lõpuks juhtis kodumeeskond 20:11. Škoda suutis 14st vabaviskest tabada vaid 5 ja sai mängust 2 korvi, mis tulid kaugvisetest. Teisel veerandajal Škoda mängupilt paranes, Jagmar Kraav viskas 13 punkti, Jakoni skoori eest hoolitsesid peamiselt Karel Eesmaa ja Livar Liblik ning poolajale mindi Jakoni juhtimisel 44:29. Kolmas veerand kulges punkt-punkt mängus, Škoda skoorimise võttis enda kanda Marek Pritsik, visates 12 punkti ja enne viimast veerandit oli seis 65:51 Jakonile. Škodal õnnestus küll viimasel veerandil vahet vähendada, kuid see ei päästnud neid kaotusest. Lõpusireeni kõlades näitas tabloo võitu Jakonile 79:70. Karel Eesmaalt 20, Kristjan Nurmsalult 16, Livar Liblik ja Tauno Pukk võrdselt 12 punkti. Škoda poolel viskas Marek Pritsik 28 ja Jagmar Kraav 20 punkti.

Teine esiliiga mäng peeti kolmapäeval  Väike – Maarjas, kus Ilves Transport kohtus Järva –  Jaani Gümnaasium/Peetri Kooliga. Põnevust mängu jagus vaid esimene veerand, mille kodumeeskond võitis 28:22. Teine veerand lasti külalistel visata 10 punkti, kolmandal 12 ja viimasel veerandil 15 ning lõppskooriks kujunes Ilves Transporti kindel võit 101:59.  Järva – Jaanil said 2 mängijat kahekohalise arvu punkte, Raigo Prantsilt 19 ja Viljar Pennertilt 17 punkti. Ühtlaselt tegutsenud Ilves Transporti eest viskas Ants Rouhijainen 24, Priit Aja ja Andri Part võrdselt 20 punkti.

Kolmas esiliiga mäng toimus samuti kolmapäeval, kus Rakvere Spordihallis kohtusid Tööriistamarket ja Sõmeru. Esimene veerand kulges võrdselt ja punkt-punktis, veerandaja lõpp õnnestus paremini Sõmerul, kus Mikk Põdersalu kaugviskest läks Sõmeru ette 20:15. Teine veerand õnnestus paremini kodumeeskonnal, Sõmeru suudeti 5 minutit kuival hoida, samaaegselt ise skoorides ja poolajale mindi Tööriistamarketi juhtimisel 34:32. Kodumeeskonna skoorimise eest holitsesid peamiselt Gregor Rauman ja Markus Mikenberg. Sõmerul oli suuri probleeme lauavõitluses ja mängijate blokeerimisel, mille tulemusena lasti visata palju lihtsaid korve. Poolajalt tulles suutis Sõmeru ennast paremini realiseerida, kaitses tõmmati kokku ja ei tulnud enam nii palju eksimusi lauavõitluses kui esimesel poolajal. See tõi ka edu ja viimasele veerandile mindi Sõmeru eduseisult 56:50. Viimase veerandi alguses 2 korvi järjest Argo Höövelsonilt, kaugvisked Asko Meinerilt ja Lauri Leppikult ning Sõmeru kasvatas edu 66:56-le. Seda vahet enam Tööriistamarket tagasi ei suutnud mängida ja võit Sõmerule 74:65. Tööriistamarketi eest viskas Markus Mikenberg 18 ja Gregor Rauman 17 punkti. Must päev oli kodumeeskonnal kaugvisetel, seekord ei läbinud korvirõngast ükski kolmesejoone tagant teele saadetud pall. Ühtlaselt tegutsenud Sõmeru eest viskasid 13 punkti Arlis Krikk ja Madis Kerge, 12 punkti Asko Meiner ja Lauri Leppik.

Neljas esiliiga  mäng peeti neljapäeval Kundas, kus SK KNT kohtus SK Aaspere meeskonnaga. Kodumeeskond avas punktiskoori Janar Sädeme lähiviskest. Aaspere poolel võtsid skoorimise enda kanda Aivo Aru ja Ingmar Toomejõe, KNT-l vastasid Sädeme ja Märt Ait. Võrdsete heitlus kestis veerandaja lõpuni tulemusega 20:20. Teine veerand jätkus lõpuni  punkt-punktis, Janar Sädeme tabavast kaugviskest mindi poolajale SK Aaspere juhtimisel 40:39. Kolmanda veerandi keskel tabas KNT järjest 3 kaugviset, millega suudeti sisse mängida vahe ja viimasele veerandile mindi seisult 63:54 kodumeeskonna juhtimisel. Aaspere polnud veel oma lõpliku sõna öelnud ja 36. mänguminutiks jõuti 2 punkti kaugusele 67:65. Lõpuminutitel oli kodumeeskond kindlam nii kaitses kui vabavisetel, Aaspere hoiti kuival 4 minutit ja SK KNT-le magus võit numbritega 78:68. Kolm kaugviset tabanud Sten Pobbulilt 19, Janar Sädeme lisas 16 ja Märt Ait 15 punkti. Aaspere poolel viskasid võrdselt 16 punkti Aivo Aru ja Ingmar Toomejõe, Hugo – Martin Toming lisas 11 punkti.

Viies esiliiga mäng toimus Haljalas, kus SK Aaspere kohtus Sõmeru meeskonnaga. Võrdset mängu jagus vaid esimesel veerandajal, mille külalised võitsid 20:18. Teisel veerandil mängis Sõmeru vahe sisse, tabati viis kaugviset ja võideti veerandaeg 35:18 ning juhiti poolajaks 55:36. Teine poolaeg mängupilt ei muutunud ning lõppskooriks kujunes võit Sõmerule 90:65. Aaspere eest viskas Hugo – Martin Toming 18, Kender Uukivi lisas 12 ja Rasmus Mägi 11 punkti. Sõmeru poolel said käe valgeks kõik 12 platsil käinud mängijat. Resultatiivseim oli Mehis Meltsa 16 punktiga, võrdselt 10 punkti lisasid Andres Saukas ja Arlis Krikk. Miinuspoolele jääb vabavisete täpsus, seekord vaid 28/9!