Ilves Transport

Möödunud nädalal esiliigas kaks lisaajaga mängu

Nädala kokkuvõte Lääne – Virumaa Kossuliigas 10-16.02.2020

Eelmisel nädalal peeti kossuliigas 6 kohtumist, 2 meistri ja neli esiliigas. Esimeses meistriliiga mängus läksid laupäeval  Maidla spordihallis vastamisi Lüganuse ja Väike – Maarja Päästekool. Haiguste tõttu 7 mängijaga kohale saabunud külalised läksid juhtima Veiko Simmi korvist, 8. minutini oli seis punkt – punktis, siis tabas Livar Liblik järjest 2 kaugviset viies külalised ette 22:13. Teisel veerandil näitas Päästekool head kaitsemängu, hoides vastased esimesed 4 minutit “kuival” ning lasid visata kokku ainult 8 punkti, ise visates 16. Poolaeg 38:21 Päästekoolile. Head mängu tegid Päästekoolil vanameister Sven Pugonen ja Livar Liblik. Kolmas veerand mängiti võrdselt ja lõppes viigiliselt 17:17. Viimast veerandit alustas Päästekool 7:0 spurdiga. Lüganusel oli tõsiseid probleeme korvide saamisega, mida ilmestab ka lõppskoor tablool 50:76. Madalaskoorilises mängus viskas kodumeeskonnal enim punkte Henry Tammann 16, Germo Reimer lisas 12. Päästekooli eest tegi enim pahandust Sven Pugonen, visates 17, Livar Liblik lisas 15 punkti.

Meistriliiga teises mängus kohtusid samuti laupäeval Haljalas RLV Massive ja BGM Ehitus.Kodumeeskonnal oli nimekirjas 12 mängijat vastaste 8 vastu.  BGM läks mängu juhtima 5:0, kuid selle peale vastas RLV 16:1 spurdiga, seda peamiselt tänu Kristofer Veismanni ja Sander Karro resultatiivsele tegevusele. Avaveerand 25:14 RLV-le. Paistis, et Massive oli minemas juba oma teed, juhtides 47:25, seepeale vastas Märt Jõesaar kaugviskega, Tanel Laumets lisas veel 2 kaugviset ja poolajale mindi Massive 48:36 eduseisul. BGM polnud veel püssi põõsasse visanud, Hans Keskülla korv, 2 tabavat kaugviset Sander Klaanilt, 6 punkti Mait Jalastilt ja viimasele veerandile mindi seisult 63:53 RLV juhtimisel. Viimane veerand RLV enam mingisugust külalislahkust ei näidanud, kaitses keerati kraanid  korralikult kinni, Sander Karro kostitas vastaseid 3 järjestikuse kaugviske ja 21 punktiga ning  lõpusireeni kõlades näitas tabloo võitu kodumeeskonnale 102:70. Kaotajatel viskas Mait Jalast 13 punkti, Henri Matikainen ja Märt Jõesaar lisasid võrdselt 11 punkti. RLV-l oli sõiduvees Sander Karro, tabades 6 kaugviset ja visates üleplatsimehena 41 punkti, Aron Kuusik lisas 17 ja Mattias Hunt 11 punkti.

Esiliigas tehti mängudega algust esmaspäeval, kui Haljalas kohtusid Škoda Rakvere ja Meie Toidukaubad. Esimene veerand kulges korvidevaeselt ja rabedalt, kodumeeskonnal õnnestus juhtima minna 14:13. Teine veerand mäng elavnes ja visati ka rohkem punkte. Kodumeeskonnal tegi peamiselt skoori Marek Pritsik, visates teisel veerandajal 17 punkti nende 28-st. Meie-l ei õnnestunud kuidagi tabada kaugviskeid ja palju oli tehnilist praaki ning üksteise mittemõistmist. Poolaeg 42:38 Škodale. Poolajalt tulles oli Meie omad järeldused teinud, mängiti  hästi meeskondlikku kaitset ning tabati ka kaugelt. 7 minutiga tehti vahespurt 21:7 ja võideti veerandaeg 29:14. Meie poolelt olid heas hoos Mardo Mäeots ja Tristan Murumägi, kes viskasid kahe peale kokku 19 punkti. Neljandal veerandajal jätkas Meie sealt, kus kolmandal pooleli jäi. Lõplik skoor tablool 97:72 Meie Toidukaupadele. Škoda meeskonda ei päästnud ka Marek Pritsiku viskekontsert, 39 punkti ja vabavisked 11/10. Jagmar Kraav lisas 14 punkti. Toidukaupade meestel jagunes skoor ühtlasemalt, Tristan Murumägi 23, Mardo Mäeots 22 ja Aaron Kiik 15 punkti.

Teine esiliiga mäng toimus Väike – Maarjas, kus Ilves Transport kohtus Sõmeru meeskonnaga. Esimene veerand kulges korvidevaeselt  võrdsete heitlusena, mis lõppes viigiga 14:14. Teist veerandit alustas Sõmeru 6:0 spurdiga, siis viskasid  Ants Rouhijainen ja Andri Part kaugviske ning taas viik. Veerandaja lõpp õnnestus paremini Sõmerul ja poolajale mindi külaliste juhtimisel 35:31. Kolmandat veerandaega alustas hästi Sõmeru, kuue minutiga lasti vastastel visata vaid 2 punkti ja juhiti 44:33 ning enne viimast veerandaega skoor tablool 41:49 külalistele. Ilves muutis kaitseformatsiooni ja läks üle maa – ala kaitsele mis hakkas ka tasapisi kasu tooma. Vastased eksisid söötudega, ei leidnud häid viskekohti ja 39ndaks minutiks oli tablool viik 59:59. Kalju Pluutus tabas lähiviske, viies Sõmeru ette 61:59. Seejärel tehti viga Raul Sinisalule, kes eksis mõlemal vabaviskel, lauapalli sai Sõmeru võistkond, kuid rünnakul suudeti teha pallikaotus ja viimane rünnakuõigus jäi Ilves Transportile. Rivo Täheste kaugvise 4 sekundit enne normaalaja lõppu ei tabanud, kuid lauas jäi vabaks  Andri Part, tabas korvi ja vormistas viigi 61:61. Pärast Sõmeru time outi ei suutnud külalised enam korvi visata ja lisaaeg oli tõsiasi. Pikema kõrre selles miniduellis tõmbas Ilves, võites lisaaja 9:5 ja kogu mängu 70:66. Ilvese poolelt viskas Rivo Täheste 19, Ants Rouhijainen 15 ja Andri Part 13 punkti.  Sõmeru poolel tegi enim skoori Arlis Krikk 15 punktiga , Kalju Pluutus lisas 12 ja Kaarel Kristjan Rink 10 punkti.

Kolmas esiliiga mäng toimus Rakvere Spordihallis, kus Tööriistamarket võttis vastu seitsme mängijaga kohale tulnud  Aaspere SK. Kodumeeskond vedas ennast avaveerandi võidule 25:15, seda peamiselt Markus Mikenbergi ja Dmitri Savtsovi korvidest. SK Aaspere mängu hoidis vee peal Mihkel Kersalu ja Hugo – Martin Toming. Teine veerand kulges võrdselt, kodumeeskonnal näitas head viskekätt Romet Ritari, tabades 3 kaugviset. Aaspere poolel jätkas heas hoos Mihkel Kersalu. Poolajale mindi seisult 47:37 kodumeeskonna juhtimisel. Kolmandal veerandil suutis Tööriistamarket vahet veelgi suurendada ning enne viimast veerandaega oli seis tablool 63:50. Viimase veerandaja suutis Aaspere võita, kuid võit Tööriistamarketile 80:69. Kodumeeskonnal oli heas hoos Romet Ritari, tabades 6 kaugviset ja visates 28 punkti, Markus Mikenberg lisas 17 ja Dmitri Savtsov 13 punkti. Aaspere poolelt tegi enim skoori Eesti esiliigas karastust saav kolmik: Mihkel Kersalult 27, Hugo-Martin Tomingalt 16 ja Oliver Reinolilt 15 punkti.

Neljas esiliiga mäng toimus Kundas, kus kohalik SK KNT kohtus Jakon Ehitus/Tapaga. Mängu alguses kostitas Märt Ait vastaseid kahe kolmesega, lisaks korvid Pobbulilt ja Petuhovilt ning kuuendaks mänguminutiks juhtis KNT 17:2. Jakon sai tasapisi esimesest ehmatusest üle ning peamiselt Karel Eesmaa ja Livar Libliku korvidest suudeti vahet vähendada esimese veerandi lõpuks 27:19 kodumeeskonnale. Teine veerand õnnestus Jakonil tunduvalt paremini, KNT-l lasti visata 17 punkti, ise visati 26 ning poolajale mindi Jakoni ühepunktilises eduseisus 45:44. Kolmanda veerandi algul tabas Karel Eesmaa 2 vabaviset, lisaks veel ühe vabaviske, kuna Märt Ait sai tehnilise vea, lisaks kahene Livar Liblikult ja see viis Jakoni juhtima 50:44. Seepeale kosus ka KNT peamiselt Gert Pressi ja Sten Pobbuli korvidest ning viimasele veerandajale mindi seisult 58:62. Viimasel veerandil tegid skoori peamiselt 2 meest. Kundal Sten Pobbul ja Jakonil Livar Liblik. Kordamööda vahetus liidripositsioon. Mängu viimasel minutil viis Sten Pobbuli kahene KNT juhtima 80:77. Sellega polnud aga mäng veel otsustatud, kuna Livar Liblik tabas kolmese ja viis mängu lisaajale. Viimasel veerandil viskas Sten Pobbul 13 punkti, Livar Liblik 14. Lisaaega alustas paremini Jakon, minnes Priit Põldmaa, Livar Libliku ja Kristjan Nurmsalu korvidest ette 87:82. Seepeale vastas Sten Pobbul  kahesega, Toomas Hain lisas 2+1 ning võidukorvi vormistas lisaaja viimasel minutil Janar Sädeme. Lõppskooriks tablool 89:87 SK KNT-le. Vaadates protokolli, võib öelda, et vanus on kõigest number, Livar Liblikult Jakoni eest 39 punkti, millest vabavisked 20/15 ja 4 tabavat kaugviset. Karel Eesmaa lisas 13 ja Kristjan Nurmsalu 12 punkti. Võitjate poolel viskas Sten Pobbul 30 punkti, Toomas Hain lisas 13 ja Märt Ait 10 punkti.