Erkki Sillamaa

Kossuliigas kolm vooru veel põhiturniiri lõpuni

Eelmisel nädalal peeti Kossuliigas kokku 4 mängu: 1 meistri – ja 3 esiliigas.

Ainuke meistriliiga mäng leidis aset kolmapäeval, kus Simunas kohtusid Simuna SK ja Väike – Maarja Päästekool. Hõreda koosseisudega kodumeeskonnal puudusid Veiko Kabral, Sigmar Kadastik ja vigastusega eemal Alo Põldmaa. Mängu skoori avas Veiko Simm lähiviskest, millele järgnes Sven Pugoneni kaugvise viies Päästekooli ette 5:0. Seepeale kosus ka Simuna, peamiselt Helari Sirelpuu ja Eerik Sillamaa korvidest, Päästekool suudeti hoida kuival ligemale 5 minutit ja võideti avaveerand 23:14. Päästekoolil oli suuri raskusi palli korvi toimetamisega. Teisel veerandil sai Päästekool mängu paremini käima, suudeti edukalt lahendada kiirrünnakuid ja 3ndaks minutiks oli seis tablool 27:27. Seepeale jätkus mäng võrdselt ja poolajale mindi viigiseisult 42:42. Kolmas veerand kulges samuti tasavägiselt, Päästekoolil õnnestus 9ndaks minutiks minna juhtima 67:57, kuid lühikese koosseisuga Simuna võitles vapralt lauas ja Erkki Sillamaa 6 punkti järjest viimasel minutil tõi nad 4 punkti kaugusele enne viimast veerandaega. Viimast veerandaega alustas Päästekool tabava kaugviskega Johannes Välbilt, samaga vastas Simunal Eerik Sillamaa, lisaks tabavad vabavisked ja korv Erkki Sillamaalt, mis viis mängu taas viiki 70:70. Seepeale hoidis Simuna kümne küünega mängust kinni, vahe kõikus 1-4 punkti vahel, ikkagi suudeti leida vastus Päästekooli korvide vastu ning Kristjan Hiire viimase minuti vabavisetest minna juhtima 88:86. Seepeale kostitas Tõnis Peil vastaseid kaugviskega, viies omakorda külalised ette 89:88. Järgmisel rünnakul tehti viga Eerik Sillamaa vastu, kes külmavereliselt tabas mõlemad vabavisked ja viis Simuna juhtima 90:89. Mängida jäi veel 5 sekundit, Sven Pugoneni kaugvise ebaõnnestus ja kodumeeskond sai magusa võidu tulemusega 90:89. Simuna poolelt olid heas hoos Eerik ja Erkki Sillamaa, kes viskasid 34 ja 28 punkti, ning tabasid kahepeale vabaviskeid 21/20. Päästekoolil tegi enim skoori Sven Pugonen 23 punktiga, Tõnis Peil ja Veiko Simm lisasid mõlemad 15 punkti.

Esiliigas tehti mängudega algust kolmapäeval, kus Haljalas kohtusid Škoda Rakvere ja Rakvere Tööriistamarket. Tööriistamarket suutis kodumeeskonna esimesel viiel minutil hoida nulli peal, minnes juhtima 9:0 ja võita veerandaja 18:9. Škoda sai mängust ainult 2 korvi esimesel veerandajal. Teise veerandi algul õnnestus Škodal vahet vähendada Marek Pritsiku korvidest 15:19, kuid enamaks polnud suutelised. Veerandaja lõpus tabas Rainir Naur 2 tabavat kaugviset ning viis Tööriistamarketi ette poolajaks 41:25. Kolmas veerandaeg õnnestus paremini Škodal, kaitses suudeti hoida Tööriistamarket viimasel 5 minutil nulli peal, visata ise 15 punkti vastaste 7 vastu ning vähendada vahet enne viimast veerandit 40:48 peale. Tööriistamarketi kättevõidetud edu püsis kuni 33nda minutini, siis õnnestus Škodal Elvis Eferti tabavate kaugvisete ja Marek Pritsiku korvidest pääseda 4 punkti kaugusele 57:61, kuid enamaks polnud suutelised. Markus Mikenberg tabas viimasel kahel minutil vabaviskeid 6/6 ning vormistas võidunumbrid Tööriistamarketile 72:67. Škoda eest tegi enim skoori Elvis Efert 18 punktiga,  Marek Pritsik lisas 16. Tööriistamarketil viskas Markus Mikenberg 21, Dmitri Savtsov lisas 17 ja Mart Johannes Pariis 15 punkti.

Teises esiliiga mängus kohtusid neljapäeval Kundas SK KNT ja 6 mehega kohale tulnud “meie Toidukaubad”. Külalised said mängu hästi käima Vardo Lundi ja Aaron Kiige korvidest, Ain Satsi kaugviske ja Mardo Mäeotsa kahese järel juhiti 15:8. Pärast seda “meie” enam mängust korve ei saanud ja Sten Pobbuli kaugviske järel võitis esimese veerandaja Toidukaubad 19:14. Teisel veerandajal suutis KNT hoida “meie” esimesed kolm minutit kuival, teha 11:0 vahespurt ja minna juhtima 25:19. “meie” sai mõõnast üle ning poolajale mindi nende juhtimisel  36:34. Kolmanda veerandaja alguses kostitas Sten Pobbul vastaseid kolme järjestikuse kaugviskega, tuues KNT mängu tagasi ja viies nad juhtima enne viimast veerandaega 55:44. Vähene koosseis ja väsimusemärgid ei aidanud Toidukaupadel enam mängu tagasi tulla ning KNT sai kodus kindla võidu tulemusega 80:64. Kaotajatel tegi resultatiivse mängu Aaron Kiik visates 22 punkti, Andreas Pajupuu, Vardo Lund ja Ain Sats lisasid võrdselt 12 punkti. KNT poolel said käe valgeks kõik platsil käinud 12 meest. Janar Sädemelt 14, Sten Pobbulilt 13 ja Kert Vergilt 11 punkti.

Esiliiga nädala viimane mäng peeti Tamsalus, kus Jakon Ehitus/Tapa kohtus Järva Jaani Gümnaasium/Peetri Kooliga. Avaveerand kulges korvidevaeselt, mille Jakonil õnnestus võita 14:12. Teise veerandaja alguses tegi Jakon Kristjan Nurmsalu ja Egert Eensalu skoorimisel 14:2 vahespurdi, lisaks Karel Eesmaa 9 järjestikust punkti viisid Jakoni poolajaks ette 43:26. Järva – Jaanil tegi põhiliselt skoori Martin Talviste ja Viljar Pennert. Teine poolaeg mängupilti muudatust ei toonud, pingevaba mängu võitis Jakon 98:59. Kodumeeskonna parimana viskas Karel Eesmaa 29 punkti, Kristjan Nurmsalu lisas 18 ja Egert Eensalu 16 punkti. Järva – Jaani eest viskas Martin Talviste 19, Viljar Pennert lisas 15 punkti.

Kõigile veel meeldetuletuseks, et Kossuliiga finaalipäev toimub Rakvere Spordikeskuses 02.05.2020!