Meistriliiga põhiturniiri lõpp on ettearvamatu!

Eesti Ööjooks Kossuliiga meistriliiga viimased kaks vooru toovad korvpallisõpradele hulganisti lahinguid, kus mäng käib sõna otseses mõttes elu ja surma peale ning igal mängul on väga suur kaal.

Eesti Ööjooks Kossuliiga finaalpäeva pealtvaatajad
Lääne-Virumaa korvpallisõpru on ees ootamas ülipõnev hooaja lõpp (foto: Ain Liiva)

Kaks vooru enne põhiturniiri lõppu on paigas otse poolfinaali pääsejad, kelleks on on RLV Massive ja RSK Tarvas I. Põhiturniiri võitja on veel lahtine, kuid praegu on paremas seisus Haljala meeskond, sest RSK Tarvas I meeskonna kahjuks räägib 0:20 loobumiskaotus Väike-Maarja Päästekooli vastu, mis tähendab, et võrdsete võitude korral on neil vastasest üks punkt vähem.

RLV Massive’it ootab veel ees mäng 1JVBr meeskonnaga ning Kadrina Karudega. Et põhiturniiri võit kindlustada, on Haljala meeskonnal vaja võita vähemalt üks neist kohtumistest. Kui kaotatakse mõlemad mängud, on põhiturniiri võitmiseks võimalus ka RSK Tarvas I võistkonnal, kuna omavaheliste mängude punktivahe räägib Rakvere meeskonna kasuks.

RSK Tarvas I meeskonna ülesanne on mõnevõrra lihtsam – esmalt ootab neid ees oma järelkasvu meeskond ning seejärel Simuna SK. Esimeses voorus saadi mõlema vastase vastu ülekaalukad võidud ning vähemaga ei lepitagi kindlasti selgi korral.

Ülejäänud play-off’i pääsejate osas on aga kõik veel lahtine, sest neljale kohale ihub hammast viis meeskonda – 6 võitu ja 6 kaotust on Väike-Maarja Päästekoolil, 1JVBr’il ja Kadrina Karudel. Üks kaotus enam on Simuna Spordiklubil ning 4 võitu ja 8 kaotust on Tamsalu/JaKon Ehitusel.

Vaatame nüüd iga meeskonna allesjäänud mänge, et analüüsida, millised on kellegi võimalused kuue parema hulka jõudmiseks.

Väike-Maarja Päästekoolil on ees ootamas mängud Tamsalu/Jakon Ehituse ja põhiturniiri kõige viimases mängus Kadrina Karudega. Esimeses ringis mõlemat meeskonda võideti – Tamsalut võõrsil 75:71 ning Karusid kodus 96:88. Kerged need kohtumises kindlasti olema ei saa, sest Tamsalu peab play-off’i pääsemiseks mõlemad allesjäänud mängud võitma ning Karud soovivad kindlasti kohamängudeks võimalikult head asetust saada, et koduväljaku eelist saada.

Mikko Virkala
Kas Päästekool jääb kohamängudelt välja? (foto: Ain Liiva)

Esimeses ringis kõigile peavalu valmistanud ja võidult-võidule sammunud 1JVBr meeskond on pärast oma liidri Sander Ramuli vigastust saanud ridamisi kaotusi ning neil on kirjas ka 0:20 kaotus Tamsalule, mis neile teistest ühe punkti vähem annab. Viimastes mängudes minnakse esmalt vastamisi RLV Massive’iga, kellele võõrsil 71:76 kaotati ning viimases voorus võetakse mõõtu RSK Tarvas II meeskonnaga, kellest esimeses ringis 73:56 üle oldi. Kui neist mängudest saadakse 2 võitu, on edasipääs kindel. 1 võidu ja 1 kaotuse korral tuleb neil loota, et Tamsalu mõlemat allesjäänud mängu ei võida. Kui ajateenijad enam võite juurde ei teeni, piisab omakorda Tamsalule sõdurite edestamiseks ja edasipääsuks vaid ühest võidust.

Kadrina Karudel on viimastes voorudes ees ootamas kaks kõva pähklit – esmalt RLV Massive ning nagu juba eespool mainitud, Väike-Maarja Päästekool. 1. veebruaril pandi põhiturniiri võitja kodus paika tulemusega 97:80, kuid Haljala saalis selle tulemuse kordamine kindlasti lihtne olema ei saa. Ka Päästekooli mäng saab olema raske, sest vastasel on võitu hädasti vaja. Karud on omavahelistes mängudes plussis nii 1JVBr, Simuna kui Tamsaluga, mis tähendab, et play-off’ist välja jäämine neid ohusta, kuid mängus on võimalikult hea asetus ja vastane kohamängudeks.

Kadrina Karud
Eesti Ööjooks Kossuliiga meistriliiga valitsev meister on Kadrina Karude meeskond (foto: Ain Liiva)

Simuna Spordiklubi meeskonnal on jäänud pidada veel viimane põhiturniiri kohtumine – RSK Tarvas I meeskonna vastu. Esimese ringi kohtumises Rakvere meeskond Simunale suurt sõnaõigust ei andnud ning võitis Simunas suurelt 97:70. Võidu korral kindlustab Simuna omale koha kuue parema hulgas, kaotuse korral peab aga lootma, et ajateenijad enam võidulisa ei teeniks või Tamsalu kaotaks kahest mängust vähemalt ühe.

Hetkel seitsmendal kohal oleval Tamsalu/JaKon Ehitusel on edasipääsuks kaks õlekõrt. Kõige kindlam variant on mõlemad kohtumised võita, sest siis on võimalus sobivate tulemuste korral edestada kas 1JVBr meeskonda, Väike-Maarja Päästekooli või Simuna Spordiklubi. Võimalus edasipääsemiseks on ka 1 võidu ja 1 kaotuse korral, kui 1JVBr mõlemad eelseisvad kohtumised kaotab. Esmalt kohtutakse RSK Tarvas II meeskonnaga, keda kodusaalis 91:75 võideti ning seejärel Väike-Maarja Päästekooliga.

Hetkel meistriliiga viimasel kohal oleval RSK Tarvas II meeskonnal on teoreetiliselt võimalik veel viimasest kohast pääseda, kuid selleks tuleb võita kõik viimased 3 mängu, loota, et Tamsalu saab viimastes mängudes kaotused ning kahe mängu kokkuvõttes tuleb Tamsalut edestada ehk neid võita vähemalt 17 punktiga.

Lääne-Virumaa korvpallikevad tuleb väga-väga kuum!