RLV Massive kindlustas põhiturniiri võidu

Eesti Ööjooks Kossuliiga valitsev karikavõitja RLV Massive läheb kevadisele play-off’ile vastu põhiturniiri kõrgeima asetusega, mis tagati endale suure 112:77 võiduga 1JVBr meeskonna üle. Põhiturniiri viimases mängus minnakse täna õhtul kell 19:15 Haljalas vastamisi Kadrina Karudega. Hoolimata juba saavutatud põhiturniiri võidust omab ka see mäng mõlema võistkonna jaoks suurt kaalu.

RLV Massive pink
RLV Massive mängijatel on põhjust rõõmustamiseks (foto: Ain Liiva)

Tapal toimunud kohtumises tegi Haljala meeskond sotid selgeks juba esimese poolajaga – avaveerand võideti 30:17 ning poolajaks kasvatati edu juba 56:36-le. Kolmandal veerandajal lasti vastane küll veidi lähemale (77:62), kuid kohtumise lõpus pandi püsti tõeline viskekontsert, mille tulemuseks ülekaalukas võit.

Võitjatel kogus viis mängijat kahekohalise punktiskoori, parimatena Roman Konontšuk 31, Sander Karro 22 ja Cristo Kens 21 punkti. 1JVBr resultatiivseimaks kerkis Carl-Erich Sooäär 26 punktiga, Kevin Äkke lisas 19 ja Johannes Välb 16 punkti.

Selle võiduga kindlustas RLV Massive omale põhiturniiri võidu ning otsepääsu poolfinaali ja koha 5. mail Rakvere Spordikeskuses toimuvale finaalpäevale. RLV Massive vastane tuleb veerandfinaalist, kus vastamisi lähevad põhiturniiri 4. ja 5. koha meeskond. Hetkel on kohad 3.-7. veel lahtised ja Kadrina Karud soovivad kindlasti samuti play-off’iks võimalikult kõrget asetust saada, seega on nii tänane kui kõik ülejäänud eelseisvad põhiturniiri mängud väga suure kaaluga. Ülitihe turniiritabel muudab hetkel võimatuks ka selle, et keegi omale teadlikult või tahtlikult vastast valida saaks.

Viimastes voorudes kaotusekibedust tundma pidanud JVBr meeskond on ühtäkki play-off’ist välja jäämise äärel. Et pääseda kuue parema hulka, on viimases voorus vaja kindlasti alistada RSK Tarvas II meeskond.