Maruline lõpp tõi Rakkele võidu

SK Rakke ja SK Aaspere vaheline testturniiri A-algrupi kohtumine kujunes oodatult väga põnevaks. Veel 4 minutit enne kohtumise lõppu juhtis Aaspere meeskond 6 punktiga, kuid Mihkel Gulli 16 punkti viimase nelja minuti jooksul vedasid Rakke raske ja magusa 73:65 võiduni!

SK Rakke
SK Rakke alustas testturniiri magusa võiduga

Aaspere haaras võõral väljakul kiirelt ohjad enda kätte – kolme minuti järel näitas tabloo 8:2 eduseisu. Kättevõidetud edu hoiti terve esimese veerandaja ning Uku Kamsi 7 järjestikkuse punkti toel mindi teisele veerandajale vastu Aaspere 20:8 juhtimisel. Teisel veerandajal üritas Rakke küll mängu pööret tuua, kuid Aaspere säilitas kerge initsiatiivi. Vahe siiski tasapisi vähenes ning poolajapausile mindi külaliste 35:29 eduseisul.

Teise poolaja alguses suutis Aaspere vahe korraks taas 10-punktiliseks kasvatada (39:29). Järgmise 5 minutiga suutis Rakke koduseinte toel teha 16:6 vahespurdi ning seitsmendaks minutiks seisu 45:45 viigistada. Rõõmu jagus siiski lühikeseks ajaks, kuna Aaspere meeskond vastas omakorda kiire 9:0 spurdiga ning pääses taas soliidsesse kaugusesse – 54:45.

Kohtumise viimast veerandaega alustati seisult 56:45. Veel neli minutit enne normaalaja lõppu hoidis Aaspere 61:56 eduseisu, kuid seejärel läks “hulluks” Rakke meeskonna 173-sentimeetrine tagamängija Mihkel Gull. Rakvere JK Tarvas koosseisus kaitsjana tegutsev Gull tõestas, et on väga osav ka korvpallis – viimase nelja minuti jooksul viskas ta järjest 16 (!) punkti (sh 4 kaugviset) ning vedas oma meeskonna ülimagusa 73:65 võiduni.

Gull oligi 22 punktiga oma meeskonna parim, 18 punkti lisas Mikk Altermann. SK Aaspere tulemuslikumad olid Tanel Virtmann 18 ning Uku Kams 15 punktiga.