B-alagrupp: nädala eelvaade (09.10-15.10)

Lääne-Virumaa Kossuliiga testturniiri uue nädala esimeses eelvaates heidame pilgu B-alagrupile, kus toimub 4 mängu. Nädala keskne kohtumine toimub neljapäeval Haljalas, kui RLV Massive võõrustab Simuna Spordiklubi meeskonda.

Simuna Spordiklubi
Kas Simuna SK suudab RLV Massive’it üllatada? (foto: Ain Liiva)

E 09.10 19:15 Väike-Maarja Päästekool – Simuna Ivax
Mängunädala avalöögi teevad Väike-Maarja Päästekool ja Simuna Ivax. Nädal tagasi oli Päästekool püsti hädas Ekonet Eestiga, keda suudeti alles viimastel minutitel 85:80 üle mängida. Simuna Ivaxil on aga avamängust ilmselt üsna valusad mälestused, sest võõrsil tuli tunnistada RLV Massive’i suurt 119:66 paremust.

Päästekool sai eelmisel nädalal hea õppetunni, et vastast alahinnata ei tohi, kuid seekordse vastasega probleeme tekkida ei tohiks. Ivaxi elu muutis eelmisel nädalal raskemaks ka uudis, et meeskonna liider Erkki Sillamaa lahkus ning liitus Simuna Spordiklubi meeskonnaga.

N 12.10 19:00 SK KNT – Rakvere Tööriistamarket
SK KNT meeskond sai esimeses voorus korraliku ehmatuse osaliseks, kui RSK Tarvas II meeskond alles viimasel veerandajal maha murda suudeti. Kundalastel on alati väga pikk pink kasutada, kuid sel hooajal veel õiget minekut leitud ei ole.

Tööriistamarket tuleb Kunda meeskonna vastu aga teadmisega, et edasine hooaeg saab vaid paremaks minna, sest eelmisel nädalal saadi 110:50 „koslep“ Simuna Spordiklubi käest. Saab näha, millised järeldused esimesest kohtumisest tehti.

Kohtumise favoriit on kindlasti SK KNT, kuid heal päeval on Tööriistamarketil kindlasti võimalus üllatamiseks.

N 12.10 19:15 RLV Massive – Simuna SK
RLV Massive on  hooaega alustanud väga hästi, karikavõistlustel ega testturniiril seni kaotusekibedust tuntud ei ole. Nagu juba eelpool mainitud, lustiti eelmisel nädalal Simuna Ivaxi vastu – 119 visatud punkti on käesoleva hooaja Lääne-Virumaa Kossuliiga punktirekord.

Artur Kusnerov
RLV Massive’i treeneritoolil juhatab vägesid Artur Kusnerov (foto: Ain Liiva)

Simuna SK leidis hüva hoo karikavõistluste avaringis, kui Tamsalu/JaKon Ehituse vastu visati 105 punkti ning möödunud nädalal kostitati Rakvere Tööriistamarketit 110 punktiga. Simuna võistkonna suurim skooritegija on Kaspar Põldmaa, äsja liitus teisest Simuna meeskonnast (Ivax) juurde veel üks skoorimasin Erkki Sillamaa.

Ühepoolset mängu sellest kindlasti ei tule, RLV Massive peab võidupunktide nimel kõvasti pingutama. Peamine küsimärk on, kuidas suudab lühikesekasvulise koosseisuga Simuna pidurdada Haljala meeskonna korvialuseid tegijaid.

L  14.10 15:00 Ekonet Eesti – RSK Tarvas II
B-alagrupi mängunädalale tõmbavad joone alla meeskonnad, kes olid möödunud nädalal väga lähedal üllatusvõidule. Ekonet läks Väike-Maarja Päästekooli „skalpi“ võtma vaid 6 mängijaga ning oli väga lähedal suurüllatusele. Lõpuks jäi õnnest siiski veidike puudu, kindlasti lisas see mäng aga Kadrina valla mängijatesse kõvasti eneseusku ülejäänud hooajaks.

Vaido Rego noored hoolealused näitasid isukat mängu SK KNT vastu, kuid hooaja esimene võit jäi siiski veel tulemata. Kindlasti tasub silm peal hoida Eesti U16 koondise mängijal Kristo Tammiksaarel, kes kundalaste korvi 25 punktiga kostitas.

Suuremad kogemused annavad selles vastasseisus eelise Ekonetile, kuid Tarvas II võistkond tõestas möödunud nädalal, et nad on ohtlikud kõigi mullu esiliigas mänginud meeskondade vastu.